1300 مگاوات برق مصرفی ارزهای دیجیتال / افزایش 600 مگاواتی صادرات برق با همکاری ترکیه

1300 مگاوات برق مصرفی ارزهای دیجیتال / افزایش 600 مگاواتی صادرات برق با همکاری ترکیه

آرش کردی گفت: در حال حاضر ماینرهای غیرمجاز ارزهای دیجیتال حدود 1300 مگاوات هستند و با توجه به اینکه امسال توانستیم عدم تعادل 10 هزار مگاواتی را مدیریت کنیم، تاثیری در پیک مصرف ندارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت توانیر در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه صنعت برق ایران به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج درباره پرونده معدنچیان پاسخ داد. ارزهای رمزنگاری شده وی در خصوص مصرف برق در کشور گفت: از سال 1400 نقش ارزهای رمزنگاری شده در مصرف برق مورد توجه قرار گرفت. وارد نشوید در حال حاضر تعداد ماینرهای غیرقانونی ارزهای دیجیتال حدود 1300 مگاوات است و با توجه به اینکه امسال توانستیم با عدم تعادل 10000 مگاواتی مقابله کنیم، تاثیری در پیک مصرف ندارند.

کردی با بیان اینکه اساس استراتژی مبادلات در صنعت برق یک قاعده است و دلایل اقتصادی و فنی دارد، گفت: در حال حاضر اتحادیه اروپا با گسترش شبکه ثبات در توزیع برق ایجاد کرده است و به همین دلیل صادرات برق موجب شده است. یک مزیت فنی امسال تلاش می کنیم تا صادرات برق را به 600 مگاوات برای همکاری با ترکیه برسانیم و در بلندمدت در حال توسعه صادرات برق به پاکستان، کشورهای شمالی و حوزه خلیج فارس هستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی آژانس خبری وزارت امور خارجه مبنی بر اینکه افزایش صادرات 600 مگاواتی برق با کدام کشور است، گفت: این یک همکاری صادراتی با ترکیه خواهد بود که با این کشور برق مبادله ای انجام داده است. به صورت عادی، اما برای همگام سازی برق با ترکیه، زیرساخت های اتحادیه اروپا باید رعایت شود که پلت فرم امن است.

  این نماینده مجلس خطاب به وزیر صمت گفت: قیمت یک پژو 10 میلیارد تن شود! "تا کی می خواهی به حرف مشاوران پیر و مرده خود گوش کنی؟"

وی افزود: در شرایط فعلی تامین برق در داخل کشور ارجح است و امسال بهینه سازی مصرف برق حدود 2500 مگاوات است و امکان بهینه سازی مصرف برق حداقل 400 مگاوات در کشاورزی و حداقل 600 مگاوات وجود دارد. مگاوات در بخش اداری

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه صنایع باید 5 درصد برق را از منابع تجدیدپذیر تامین کنند، گفت: در ابتدای سال جاری با بخش های مختلف تفاهم نامه ای منعقد کردیم به طوری که تابستان امسال 456 هزار پرونده دریافت شد و در تفاهم نامه همکاری با صنایع، اعلام شد که برنامه قدرشام چقدر هزینه دارد و همه به عنوان تهیه کننده و مصرف کننده شرایط را می دانستند. امسال اگر بهینه سازی مصرف در صنایع صورت گیرد، می توانند از سهم بهینه شده در فصول دیگر استفاده کنند که به رقابتی شدن قیمت برق کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید