پهلوگیری 39 کشتی حامل کالاهای ضروری در بندر شهید رجایی

پهلوگیری 39 کشتی حامل کالاهای ضروری در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 39 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفته و 2 فروند کشتی نفت و گندم نیز در حال تخلیه هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین عباس نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح آخرین وضعیت واردات و تخلیه کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو میلیون و 77 هزار و 327 تن انجام شده است. کالاهای ضروری از طریق 39 کشتی در بندر شهید جابجا شده است. رجایی تخلیه و به استان های مقصد منتقل شد.

وی گفت: در این مدت 20 فروند کشتی حامل محصولات گندم با مجموع تناژ یک میلیون و 276 هزار و 223 تن در بندر شهید رجایی تردد کرده اند که 49 درصد افزایش در این بخش به ثبت رسانده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: هم اکنون 2 فروند کشتی حاوی 41 هزار و 837 تن روغن خوراکی و 67 هزار و 970 تن گندم در اسکله های بندر شهید رجایی در حال تخلیه کالا هستند.

عباس نژاد پیش بینی کرد تا چهار روز آینده کار تخلیه نفت به پایان برسد و گندم به عنوان محصول استراتژیک در هفته آینده تخلیه و از طریق جاده و ریلی به استان های کشور ارسال شود.

به گفته وی، در بندرعباس 12 فروند کشتی شامل 8 کشتی گندم، 2 کشتی ذرت و 2 فروند کشتی جو به وزن 754 هزار و 396 تن در بندرعباس وجود دارد که این کشتی ها در اسکله های ویژه پهلو گرفته اند.

  توضیحات وزیر جهادکشاورزی در خصوص میوه های شب عید

لازم به ذکر است بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهمترین مبادی ورودی کالاهای اساسی کشور دارای 18 انبار سرپوشیده به مساحت 130 هزار مترمربع به ظرفیت 350 هزار تن، شش پست اسکله برای کالاهای اساسی، ظرفیت 100 هزار تن کالاهای اساسی فله خشک، 90 هزار متر مربع اسکله و 3 پایانه ذخیره سازی فرآورده های روغن خوراکی با ظرفیت 370 هزار تن.

دیدگاهتان را بنویسید