وزیر آموزش و پرورش: فوق العاده و بازگرداندن حقوق معلمان همزمان پرداخت می شود

140008261140384524067594 خبر عجیب

شفقنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: هزینه فوق العاده رتبه بندی و بازگرداندن معلمان به صورت یکجا پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا شفقنا، یوسف نوری امروز در حاشیه جلسه شورای معاونت کار دستگاه های اجرایی کشور گفت: احیای حقوق فرهنگیان بر اساس قانون و علاوه بر حقوق فرهنگیان انجام می شود. فرزند که نرخ ثابت است افزایش یک میلیون تومانی علاوه بر مزایای رتبه اول معلمان برای همکاران قانونمند سنجش صادر شد.

وی افزود: همکاران احکام قطعی را برای فرهنگیان صادر می کنند، به ما اجازه داده شده که ابتدا احکام اصلی و سپس چک امتیازی و نهایی را صادر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 970 هزار نفر در این رتبه بندی قرار دارند، همکاران شبانه روز برای بررسی این تصمیمات تلاش می کنند.

نوری درباره فروش املاک مازاد برای آموزش و پرورش گفت: فروش املاک مازاد به نفع خود است. ما تعدادی ملک مازاد داریم و قانون به ما اجازه داده است که حتی به تجاری نیز تبدیل شود که قیمت آن پس از فروش برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و با اولویت پروژه های خیریه استفاده می شود.

وی افزود: این املاک مازاد در حال تبدیل به مکان هایی است که آموزش و پرورش نیازی به آن ندارد، با تاکید و اولویت بندی که این ها مدرسه نیستند و برای تکمیل پروژه های خیرین به 6500 میلیارد تومان نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیرین توجه ویژه ای به آموزش و پرورش دارند، ادامه داد: علاوه بر هزینه های لازم برای اجرای طرح های خیریه، تعدادی طرح جدید آغاز شده است که با توجه به محدودیت منابع می توان گفت: 6 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه و چهار هزار میلیارد تومان برای سفرهای استانی نیز حدود 10 هزار میلیارد تومان برای این امر در نظر گرفته شده است.

  نوری مالکی: ما بدون تعارف، هرگونه تخلفی از سوی خود را محکوم می کنیم

نوری یادآور شد: املاک مازاد آموزشی شناسایی شده و باید مجوز تغییرات را از دولت بگیریم و بفروشیم. سپس این پول وارد خزانه می شود و در این پروژه ها هزینه می شود.

وی گفت: در صورت تامین اعتبار، امسال تا اسفندماه بیش از 14 هزار کلاس درس را تکمیل خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی مدارس گفت: رتبه بندی مدارس با سند تحول اصلی برجسته می شود که باید انجام شود.

نوری افزود: سه گروه در حال بررسی هستند. شورای عالی آموزش و پرورش شاخص‌ها را تعیین می‌کند، مرکز سنجش بر اساس الگوی مبانی سند تحول بنیادین کار می‌کند و پژوهشکده مطالعات تربیتی تحقیقات میدانی انجام می‌دهد و پس از تلفیق این سه اقدام، مدل رتبه‌بندی مدارس مطابق با آن را انجام می‌دهد. با سند تحول بنیادین تبدیل ارائه شده است.

وی با بیان اینکه رتبه بندی ها بر اساس عملکرد کل مدرسه بوده است، گفت: مدرسه در افق چشم انداز سند یک سری وظایف برای آن پیش بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: 900 هزار همکار فرهنگی در مدرسه وجود دارد، بنابراین رتبه بندی مدارس مهم ترین اقدامی است که بر اساس ارتباط درونی و تعامل با بیرون به ویژه با اولیا نتایج و پیامدهایی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد. .

نوری درباره جذب معلم امسال در آموزش و پرورش توضیح داد: جذب معلم در دانشگاه فرهنگیان امسال از طرق مختلف در اساسنامه دانشگاه و مصوبه 833 شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام می شود.

وی درباره استخدام سرایدار گفت: به این افراد تغییر حقوق داده شد و امسال به آنها اضافه شد اما پایه آنها بسیار ضعیف و تعدادشان بسیار کم است بنابراین برای تامین سرایدار باید مجوزها گرفته شود.

  مخبر از تصمیمات دولت برای کنترل قیمت کالاها و مایحتاج اساسی خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید