نایب رئیس پارلمان عراق: جامعه جهانی باید برای جلوگیری از حملات در خاک عراق مداخله کند

خبر عجیب

شفقنا- «شاخان عبدالله» معاون دوم پارلمان عراق با محکوم کردن حملات کشورهای همسایه به اقلیم کردستان، خواستار مداخله جامعه جهانی و کمک به عراق برای جلوگیری از این حملات شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بغداد الیوم، شاهوان عبدالله در بیانیه ای اعلام کرد: حملات مکرر تجاوز غیرقابل قبول و نقض حاکمیت ملی است و دولت فدرال باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از حملات کشورهای همسایه انجام دهد. “

وی با درخواست از جامعه جهانی برای ورود و کمک به عراق برای حل مشکل بمباران و عملیات نظامی گفت: ادامه این عملیات جان غیرنظامیان را به خطر می اندازد و امنیت و ثبات کشور را تحت الشعاع قرار می دهد.

نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پیش از این در اطلاعیه‌ای از آغاز دور جدید حملات موشکی و پهپادی به پایگاه حمزه سیدالشهداء علیه‌السلام در مقر باقی‌مانده ضد ایرانی خبر داده بود. تروریست های جدایی طلب در مناطق شمال عراق.

در این اطلاعیه رسمی آمده است: در ادامه انهدام مقرها و مراکز توطئه، استقرار، آموزش و سازماندهی گروهک های تروریستی تجزیه طلب ضد ایرانی در منطقه شمال عراق، تعدادی از مقرهای باقیمانده مزدوران استکبار جهانی هدف قرار گرفتند. دور جدید حملات موشکی و پهپادهای حمزه سیدالشهداء علیه السلام در قرارگاه نیروی زمینی سپاه قرار گرفت.

در این پیام همچنین آمده است: در جریان این حملات که در مناطق عمیق شمال عراق از جمله جژنیکان، زرگویز و کوی سنجاق انجام شد، تروریست ها در حین انهدام اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته و خسارات سنگینی متحمل شدند.

  اجرای فیبر نوری در شهر بافران نه

رئیس جمهور ترکیه ساعاتی پیش گفت: تاکنون به 45 مواضع تروریست ها در 144 کیلومتری شمال عراق و 44 مواضع تروریست ها در 20 کیلومتری شمال سوریه حمله کرده ایم.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه در حال بررسی مشارکت نیروهای زمینی در عملیات های جاری در شمال عراق و سوریه است، گفت: عملیات هوایی که در شمال عراق و سوریه آغاز کرده ایم تنها به حملات هوایی محدود نخواهد شد.

این خبر را در بغداد امروز ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید