معاونت جزایر و سواحل استان هرمزگان تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست تبیین و بررسی وضعیت امور اداری، استخدامی و نیروی انسانی خدمات شهرستان که با حضور عرب اسدی در استان هرمزگان برگزار شد. قائم مقام. سرمایه انسانی سازمان در امور اداری و کار در کشور با تاکید بر لزوم برون سپاری بخشی از خدمات دولت به دفاتر پیشخوان و پلیس +10 تصریح کرد: اصلی ترین تغییر و تحولی که باید در دولت ما رخ دهد، حرکت از مدیریت منابع انسانی تا مدیریت اطلاعات به گونه ای که پورتال های خدماتی یکپارچه شوند.

وی گفت: فاصله شرق و غرب استان حدود 1000 کیلومتر است و نمی توان انتظار داشت مردم برای کارهای اداری خود صدها کیلومتر را طی کنند تا به مرکز استان برسند. بنابراین باید دو قطب شرق و غرب استان تعریف کنیم.

دوستی با تاکید بر لزوم تعریف بسترهایی برای افزایش سطح خدمات بدون حضور و نظارت بر فرآیند، افزود: کل مبارزه با قاچاق سوخت نتیجه تمایز اطلاعاتی را که بین سیستم های راهداری و سامانه های راهداری انجام دادیم، نداشت. شرکت های نفتی و اصلا قابل مقایسه نبود و با استفاده از دو سامانه و مقایسه آنها به نتایج مثبتی در مبارزه با قاچاق سوخت رسیدیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه تغییر پارادایم ها می تواند منجر به تحول شود، گفت: در بحث صدور اسناد همه کارها را به دفاتر پیشخوان دولت سپردیم و کل هزینه این فرآیند به 600 هزار تومان رسید که صفر تا صد. وظایف توسط دفاتر انجام می شود و با این فرمول توانستیم 12500 پرونده را بدون افزودن نیروی انسانی جدید به ساختار دولتی که پیشرفتی در این زمینه محسوب می شود رسیدگی کنیم، در حالی که بدون کمک بخش خصوصی برای تحقق این رشد، نیروی انسانی منابع باید حداقل 4 برابر افزایش یافته باشد.

  نفرت مذهبی در هند؛ هندوهای افراطی خواستار نسل کشی مسلمانان شده اند

یکی از دوستان با اشاره به دستور بازگشایی ادارات در روز پنجشنبه گفت: در واقع کار در دفتر در روز پنجشنبه نتیجه مثبتی ندارد و باعث آزردگی کارکنان شده است، بنابراین از هرمزگان که آب و هوای خاصی دارد می خواهیم. به این مشکل توجه بیشتری داشته باشید و ادارات هرمزگان روز پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تاکید کرد: ارزیابی‌های دستگاه‌های اجرایی در کشور ضعیف است زیرا کاملاً فرآیندی است و به نتیجه کار توجه نمی‌شود و این باعث شده است هرکس بتواند با فرمت فرآیند به عنوان یک مدیر ارشد شناخته شود.

وی بیان کرد: در تغییرات و اصلاحاتی که در کشور انجام می شود، هرمزگان را پایلوت قرار دهید تا ابتدا اصلاحات را در استان اجرا کنیم و در صورت موثر بودن در کل کشور اجرا شود.

دوستی خواستار اصلاح ساختارهای معاونت مشورتی استانداری هرمزگان شد و گفت: ساختار 14 جزیره در استان زیر نظر مدیرکل اداره می شود و با وجود گستره سواحل، تنها یک مشاور در مکران داریم. منطقه سواحل، خواسته ما ایجاد معاونت برای سواحل و جزایر در استانداری بدون افزایش شدت نیروی کار به این ساختار است.

وی در خاتمه افزود: با توجه به اینکه مشکلات روز به روز پیچیده تر می شود، ساختار دولت و ادارات نیز نیازمند تخصص های جدید به ویژه در حوزه مدیریت مالی و به کارگیری مدل های جدید این علم است.

دیدگاهتان را بنویسید