عشایر فارس با بیش از 300 عنوان برنامه به استقبال هفته بسیج می روند/ هر سیاه چادر عشایری یک پست نظامی و دفاعی است.

عشایر فارس با بیش از 300 عنوان برنامه به استقبال هفته بسیج می روند/ هر سیاه چادر عشایری یک پست نظامی و دفاعی است.

فرمانده بسیج عشایری فارس گفت: به مناسبت هفته بسیج بیش از 300 برنامه با شعار بسیج در خدمت به ملت در حوزه ها و پایگاه های مقاومت عشایری استان فارس برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، سرهنگ سید محمد شکوهی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته بسیج از 8 آبان ماه با برگزاری 20 یادواره شهدای عشایر، آموزش 40 گروه جهادی در حوزه بهداشت، درمان، ویزیت رایگان، آموزش و کشاورزی آغاز می شود. خدمات دامپروری و ایجاد اشتغال آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های اقتصادی، سازندگی، آب دادن به احشام، ساخت خانه برای مستضعفان، واکسیناسیون احشام عشایر، برگزاری جلسه هیئت، نشست های روشنگری، نشست های بصیرتی، تجدید میثاق با شهدا، عطر افشانی قبور. شهدا، حضور پر رنگ عشایر در نماز جمعه دشمن با لباس عشایر، دیدار با نماینده ولی قانونی در شهرستان ها، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، دفتر خدمات بسیج همکاری مسئولان، فرمانداران، بخشداران و شهرداران از دیگر برنامه های عشایر استان فارس است.

وی با اشاره به اینکه اگر به جامعه عشایری کمک نشود به زودی چیزی به نام جامعه عشایری به خصوص در بین جوانان جامعه هدف وجود نخواهد داشت، افزود: خشکسالی و بی توجهی جامعه عشایری مجبور به فروش دام می شوند. و در نتیجه به مشاغل کاذب روی می آورند. همچنین جاده ها با مشکلاتی مواجه شده و مشکلات زیادی را به کشور تحمیل می کنند.

فرمانده سپاه عشایر فارس تصریح کرد: بسیج در 24 آذر 1394 به دستور بنیانگذار کبیر برای حفظ نظام تشکیل شد و در درگیری ها با عشایر کردستان، گلستان، خوزستان و همچنین حضور فعال و تعیین کننده داشت. جنگ تحمیلی و در عرصه سازندگی فرهنگی.

  نگاهی به دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و ولز / شاگردان کی روش آماده شوید

شکوهی افزود: بسیجیان عشایری همراه با بسیجیان سراسر کشور آماده دفاع از میهن اسلامی خود در عرصه دفاع و امنیت هستند چرا که هر چادر عشایری ایستگاه بهداشت و کارگاه تولیدی است.

دیدگاهتان را بنویسید