سرمربی انگلیس: فکر نمی‌کنم در موقعیتی باشم که درباره اعتراضات ایران اظهار نظر کنم.

01 74 خبر عجیب

شفقنا- تیم ملی فوتبال انگلیس در اولین بازی خود مقابل ایران به احترام جورج فلوید زانو خواهد زد و طبق روند چند سال اخیر با نژادپرستی و نابرابری مبارزه خواهد کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس روز یکشنبه در نشست خبری پیش از بازی با ایران تایید کرد که طبق روال بعد از 2020، این تیم جورج را به یاد خواهد آورد. فلوید در شروع هر بازی او توسط پلیس در مینیاپولیس کشته شد، او زانو خواهد زد. هری کین کاپیتان تیم علی رغم مخالفت ها بازوبند یک عشق را بر بازو خواهد بست.

به نظر می رسد استفاده از این نوار در تضاد کامل با سیاست قطر برای میزبانی جام جهانی برای نفی همجنس گرایی باشد.

ساوت گیت درباره اعتراضات در ایران گفت: «احساس نمی‌کنم به اندازه کافی درباره آنچه در ایران می‌گذرد اظهارنظر کنم و فکر نمی‌کنم واقعا جای من باشد که درباره آن اظهارنظر کنم». فکر می کنم بازیکنان ایرانی و مربی (کارلوس کی روش) را درک می کنم، آنها در شرایط سختی هستند.

ساوتگیت گفت که اولویت اصلی او بازگرداندن روحیه به تیمش در خانه است، جایی که تحولات سیاسی و بحران هزینه زندگی، پس‌زمینه‌ای تاریک برای جام جهانی فراهم می‌کند.

او گفت: «همه ما امیدواریم که اکنون روی فوتبال تمرکز کنیم. کشور ما نیز مانند برخی از کشورها روزهای سختی را پشت سر می گذارد، در رکود اقتصادی به سر می بریم و زندگی برای بسیاری از مردم ما سخت است. بنابراین ما می خواهیم آنها از فوتبال خود لذت ببرند، با تیم سفر کنند و آن را شاد کنند.

  حضور رئیس مجلس در منزل شهید سید روح اله عجمیان

گزارش اصلی رویترز را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید