تولید ضربه گیر اتوماتیک تزریق گاز در ایندامین سایپا

به گزارش خبرگزاری موج، نادر نوری مدیرعامل شرکت ایندامین سایپا با اشاره به توانمندی نیروهای داخلی این شرکت گفت: ارتباط نزدیک با شرکت های دانش بنیان و همکاری نیروهای متخصص این شرکت با شرکت های دانش بنیان. برای حل مشکلات موجود، اقدامات گسترده ای برای رفع آنها انجام شد. موانع موجود برداشته شد.

وی افزود: یکی از موانع بزرگ افزایش ظرفیت تولید، نبود دستگاه تزریق گاز ضربه گیر است که فناوری آن مربوط به 5 دهه قبل است. این دستگاه با مصرف گاز بالا و هزینه های جانبی بسیار کند و بالا باعث ایجاد دمپرهای تولید در صف تزریق گاز و کاهش آمار نهایی تولید شده است.

نوری تصریح کرد: علاوه بر این در برخی مواقع وقفه هایی در تولید به دلیل مشکلات تحویل به موقع لوازم یدکی ایجاد می شد.

وی افزود: ظرف دو ماه و با مهندسی معکوس از نمونه خارجی، این دستگاه به روز شد و توانستیم آن را داخلی سازی و در شرکت ایندامین بسازیم به گونه ای که علاوه بر سخت افزار، نرم افزار دستگاه نیز بود. بازنویسی و بهینه سازی شده است

مدیرعامل ایندامین با اشاره به مزایای این دستگاه داخلی سازی شده نسبت به مدل داخلی گفت: کاهش 70 درصدی مصرف گاز با اصلاح و بهینه سازی فک های تزریق، کاهش حدود 80 درصدی هزینه ساخت و راه اندازی دستگاه بدون توجه به وابستگی به تامین قطعات یدکی خارجی از داخل کشور افزایش دقت تزریق گاز به کمک فنر با بهینه سازی و بازنویسی نرم افزار MC و عملکرد اتوماتیک با کنترل الکترونیکی بدون دخالت اپراتور از مزایای داخلی سازی این دستگاه می باشد.

  3 میلیارد و 368 میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه بندرعباس

وی بیان کرد: ایندامین توانست نقاط قوت خود را شناسایی کرده و با تکیه بر آنها به سمت رفع مشکلات حرکت کند.

نوری گفت: این شرکت پس از چندین دهه در طراحی خط تولید گام برداشت و توانست با جانمایی تجهیزات در سال «تولید دانش بنیان و اشتغالزا» خط جدیدی را در سایت 2 خود ایجاد کند.

شایان ذکر است در این خط دستگاه هایی مانند دستگاه غلتکی شرکت گوماتی که خارج از کشور به دلیل عدم همکاری از راه اندازی آن خودداری و به مدت 7 سال بلا استفاده رها شده بود توسط متخصصان توانمند داخلی راه اندازی و راه اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید