تخصیص 15 هزار و 385 میلیارد تومان بودجه شهرداری شیراز در سال جاری / افزایش 2.5 درصدی عوارض نوسازی

به گزارش خبرگزاری موج فارس، سید ابراهیم حسینی رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بودجه 15 میلیارد و 385 میلیون تومانی شهرداری شیراز در سال جاری، گفت: 5 هزار و 800 میلیارد تومان از این بودجه است. نشان دهنده عوارض است

وی با بیان اینکه در اصلاحیه بودجه پیش بینی نمی شود مبلغی به مالیات اضافه شود، افزود: برای اجرای این بودجه 4 هزار میلیارد تومان فروش ملک، 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت، 1000 میلیارد تومان وام، 1000 میلیارد تومان باغات. 500 میلیارد تومان کمک دولت نیاز است.

رئیس کمیته بودجه، قانونگذاری و برنامه ریزی املاک شورای شهر شیراز با اشاره به تحقق بودجه عوارض در 6 ماهه امسال خاطرنشان کرد: در این راستا درآمد شهرداری در 6 ماهه نخست امسال سال کافی نیست

وی تصریح کرد: درآمد اوراق مشارکت نیز از دی ماه محقق شده است، وام و تسهیلات نیز به میزان کمی محقق شده و کمتر از 500 میلیارد تومان در بخش فروش ملک محقق شده است و کمک های دولتی نیز در روزهای اخیر اجرایی و عملیاتی می شود. ماه های سال

این مسئول ادامه داد: جای تعجب نیست که در 6 ماهه امسال 36 درصد درآمد شهرداری محقق شده و درآمد اصلی در سه ماهه آخر مشخص می شود.

حسینی گفت: بودجه جاری شهرداری شیراز 2400 میلیارد تومان است و افزایش مالیات و ملک نخواهیم داشت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: طلب شهرداری از سایر دستگاه های اجرایی شیراز بیش از 28 هزار میلیارد تومان معادل بودجه بیش از 2 سال است.

  حامد کرزی جبهه مقاومت پنجشیر را "برادر" خواند.

حسینی بیان کرد: 2 هزار و 270 میلیارد تومان از این مطالبات توسط معاون اول رئیس جمهور دستور پرداخت و 2 هزار و 500 میلیارد تومان نیز از محل مطالبات شهرداری از سایر نهادها به درآمد جدید اضافه می شود.

وی از عدم اختصاص 688 میلیارد تومان به مازاد بودجه خبر داد و افزود: طبق قانون در بودجه صفر مانده و در نتیجه در اصلاحیه بودجه اضافه می شود.

حسینی تصریح کرد: ابلاغ قانون درآمدهای پایدار شهرداری از مرداد ماه سال جاری و افزایش 2.5 درصدی عوارض تمدید به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است.

وی بیان کرد: عوارض تمدید سال های گذشته 1.5 درصد است و شهروندان تا پایان مرداد ماه سال آینده فرصت دارند در صورت پرداخت جریمه دیرکرد و در صورت پرداخت به موقع عوارض تمدید شوند. با 10% تخفیف 9% جریمه تاخیر در پرداخت خواهد شد.

رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: اقساط عوارض تمدید نیز انجام شده و حداکثر 12 درصد مردم عوارض تمدید پرداخت می کنند.

رئیس کمیته برنامه ریزی بودجه، امور حقوقی و املاک شورای شهر شیراز گفت: بیش از 800 هزار ملک در شیراز وجود دارد که از این تعداد تنها 400 هزار ملک در شهرداری موجود است و از این تعداد 220 هزار ملک به روز شده است.

حسینی افزود: پیش بینی می شود بودجه امسال با اصلاحیه به 19 هزار میلیارد برسد و در این صورت 18 هزار و 500 میلیون تومان عدد بسیار منطقی است.

رئیس کمیته برنامه ریزی بودجه، امور حقوقی و املاک شورای شهر شیراز افزود: در شورای ششم همه اعضا نیروهای جدید را همراه خود نیاوردند، اما در صورت ورود نیروهای جدید باید به کسانی که به بازنشستگی رسیده اند گفته شود. خداحافظ شهرداری و نیروهایی که از استخدام و پست رسمی برای آنها استفاده نمی شود.

  هوای مشهد در پنجمین روز نگران کننده بود

حسینی افرود: در شهرداری نیروی کار مازاد وجود دارد و آمار دقیق و مشخصی وجود ندارد و طبق آمارهای مختلف در هر پست از 2 تا 4 نفر اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید