ایران – انگلیس نکات قابل اعتماد روش

شفقنا ورزشی- تیم ملی ایران در اولین بازی جام جهانی دیداری سخت مقابل انگلیس خواهد داشت. ضد حملات تیم ملی می تواند برگ برنده کی روش در این دیدار باشد.

به گزارش شفقنا ورزشی، تیم ملی فوتبال ایران امروز از ساعت 16:30 در جام جهانی 2022 قطر به مصاف تیم ملی انگلیس می رود. ایران در گروه B به ترتیب به مصاف انگلیس، ولز و آمریکا می رود.

این تیم با توجه به سبک بازی انگلیس به صورت تهاجمی مقابل ایران و نحوه کسب حداکثر امتیازات در این دیدار با اعمال تاکتیک های دفاعی و بهره گیری از ضدحملات بازی خواهد کرد.

مشاور شماره یک مورد اعتماد کی روش

علیرضا بیرانوند بازیکن مورد اعتماد کی روش است که در دروازه خواهد بود. اگرچه سایر دروازه بانان نیز آماده هستند، اما با توجه به تجربه بیرانوند و عملکرد ایده آل او در دیدارهای دوستانه، این احتمال وجود دارد که تیم کشورمان از این فوتبالیست برای رفتن به روی دروازه انگلیس استفاده کند.

مدافعان؛ جفت شجاع-کنعانی یا پورعلیگنجی-حسینی؟

شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان مدافعانی بودند که توسط اسکوچیچ در قلب خط دفاعی تیم ملی معرفی شدند و آمادگی نسبتاً بالای این دو بازیکن مورد توجه کی روش و کادرفنی قرار گرفت. سرمربی کشورمان در جام جهانی 2018 روسیه از مجید حسینی و مرتضی پورعلیگنجی استفاده کرد اما به نظر می رسد زوج جدیدی را برای این رقابت ها معرفی کند.

محرم یا رضاییان؟

دفاع راست تیم ملی کمترین ترافیک را دارد. رضایان پس از تغییر سرمربی تیم ملی بار دیگر به تیم ملی دعوت شد و شانس حضور در جام جهانی را به دست آورد. کی روش به هواداران سابق خود اعتماد خاصی دارد اما در چند بازی اخیر از محرمی استفاده کرده است. محرمی بازیکن ثابت تیمش در لیگ قهرمانان اروپا بود و مقابل چلسی بازی کرد. کی روش احتمالا در این بازی از آن استفاده خواهد کرد.

  قیمت گوشت قرمز تازه و منجمد در بازار اعلام شد

انعطاف پذیری خط وسط

اگرچه این پست یکی از منعطف ترین خطوط تیم کشورمان در مقابل حریفان است و کادر فنی با توجه به هر مسابقه می تواند از ارقام هجومی یا دفاعی استفاده کند، اما کی روش ترجیح می دهد در بیشتر بازی های خود از هافبک های دفاعی استفاده کند و در مقابل انگلیس که این بازیکن است. تیم هجومی است و پارمهرا به احتمال زیاد بازیکنانی مانند احسان حاج صفی، وحید امیری و سامان قدوس را در آن پست به میدان خواهد برد.

تنها سگ طارمی در خط حمله

اگر کی روش بخواهد از سه مهره هجومی در خط حمله استفاده کند، می توان علیرضا جهانبخش و مهدی ترابی را به عنوان جناح در کنار مهدی طارمی قرار داد. سرمربی تیم کشورمان بدون شک ذهنیت تهاجمی را به شاگردان ساوت گیت ارائه نمی دهد و از این رو در بین مهاجمان خود به ویژه سردار آزمون و مهدی طارمی نام مهاجم پورتو را در ترکیب اصلی قرار خواهد داد تا به نتیجه برسد. در اکثر مواقع خاص و در آزمایشی که به تازگی از آسیب پاک شده است، ریسک نکنید.

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل انگلیس

بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، صادق محرمی، وحید امیری، احسان حیسفی، سامان قدوس، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی

ترکیب انگلیس

تصمیم اصلی ساوت‌گیت قبل از افتتاحیه انگلیس در استادیوم بین‌المللی خلیفه این است که با سه مدافع میانی یا چهار دفاع تخت بازی کند تا یک بازیکن هجومی اضافی در زمین مقابل تیم کارلوس کی‌روش قرار دهد.

کایران تریپیر برای شروع در دفاع راست تلاش خواهد کرد زیرا واکر همچنان در حال نقاهت پس از عمل جراحی کشاله ران است، اگرچه در دو بازی لیگ ملت ها در بازی های پایانی قبل از جام جهانی از او استفاده نشد.

جیمز مدیسون هفته گذشته تمرین را از دست داد اما نمی تواند در تیم جایگزین شود، مگر اینکه مصدومیت تازه ای باشد و مشکل خود را از آخرین بازی لیگ برتر بر طرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید