انهدام باند شبکه جوانان شیراز محلات در فضای مجازی

انهدام باند کانال

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عوامل راه اندازی و راه اندازی کانال سایبری یوونان محلات شیراز که خواستار اغتشاش و تجمعات غیرمجاز بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی و فنی ماموران انتظامی استان فارس، کانال و گروهی در شبکه های اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام و…) موسوم به “جوانان محلات” “شیراز” که باعث تشویش اذهان عمومی و دعوت به اغتشاش در شهر شیراز شده بود، شناسایی شدند.

وی با اشاره به شناسایی چندین مدیر با شناسه های مختلف مرتبط با این کانال، افزود: در این رابطه متهم اصلی این پرونده (معروف به «زاپاتا» که با عوامل نفاق خارج از کشور نیز مرتبط بود) به همراه 7 متهم دیگر و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاه خود در شیراز دستگیر شدند.

انهدام باندهای جوانان در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این متهمان با ایجاد یک گروه تلگرامی سعی در شناسایی عوامل اغتشاشات، تشویق به ایجاد کانال و آموزش تهیه نارنجک دستی، آموزش نحوه برخورد با ماموران امنیتی داشتند. تهيه و توزيع جزوات، هدايت آشوبگران به محل تجمع و آموزش آنها براي شركت در اغتشاشات شركت كرده اند.

سردار حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک بمب انفجاری دست ساز (برای استفاده در تجمعات)، تعداد زیادی جزوه، 6 دستگاه بی سیم، 2 قاب کامپیوتر، 12 گوشی موبایل و یک تبلت کشف شد.

وی با تاکید بر اینکه امنیت مردم در فضای واقعی و مجازی خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس با هوشیاری کامل همه مسائل را رصد می کند و با کسانی که به هر نحوی می خواهند امنیت و آرامش مردم را تهدید کنند برخورد می کند. . فرمانده انتظامی استان فارس از شهروندان خواست در صورت اطلاع از اقدامات افراد مخل نظم و امنیت عمومی، مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

  برنامه هفته بیست و هفتم بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران تعیین شد

دیدگاهتان را بنویسید