اظهار امیدواری آیت الله رئیسی برای تقویت تعاملات تهران و آستانه

اظهار امیدواری آیت الله رئیسی برای تقویت تعاملات تهران و آستانه

رئیس جمهور در گفتگو با همتای قزاقستانی خود با بیان اینکه روابط تهران و آستانه همواره رو به رشد بوده است، گفت: امیدوارم روابط دو کشور در دوره جدید ریاست جمهوری جنابعالی بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با قاسم جومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان با تبریک انتخاب مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: روابط تهران و آستانه همیشه پیشرفت داشته است و امیدوارم که روابط دو کشور بهبود خواهد یافت و در دوره ماموریت جدید جنابعالی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به توافقات خوب انجام شده در دیدارهای متعدد روسای جمهور دو کشور، گفت: هجدهمین نشست کمیسیون مشترک تهران- آستانه در آینده نزدیک برگزار می شود که می تواند نتایج مفید و موثری را در این راستا به همراه داشته باشد. اجرای توافقات فیمابین و ارتقای سطح روابط دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی.

قاسم جومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان در این گفتگوی تلفنی با تشکر از حسن نظر آیت الله رئیسی به قزاقستان تاکید کرد: ایران همسایه و دوست نزدیک قزاقستان است و هر دو کشور فرصت ها و زمینه های زیادی برای گسترش همکاری های دوجانبه و منطقه ای دارند.

رئیس جمهور قزاقستان تصریح کرد: به مقامات ذیربط دولتی دستور داده است تا برای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی هر چه بیشتر همکاری کنند.

بیشتر بخوانید:

پیام تبریک آیت الله رئیسی پس از پیروزی توکایف به عنوان رئیس جمهور قزاقستان

  «تلاش بریتانیا برای ایجاد بحران غذایی در جهان» / ادعای خبرگزاری روسی اسپوتنیک

دیدگاهتان را بنویسید