از نابودی کسب و کار اینترنتی تا خط فقر!

کسب و کارهای اینترنتی خبر عجیب

شفقنا- روزنامه های اقتصادی امروز به موضوع نابودی کسب و کار اینترنتی و خط فقر پرداخته اند.

به گزارش شفقنا، روزنامه های اقتصادی امروز به تاثیر فیلترینگ مستمر اینترنت و تاثیر آن بر معیشت خانواده ها، گسترش تجارت و افزایش تعداد خانوارهای زیر خط فقر در سال های اخیر پرداخته اند که به شرح زیر است:

کسب و کار اینترنتی در حال تعطیل شدن است

روزنامه آسیا نوشت: قطع، تاخیر و فیلتر شدن اینترنت و برخی اپلیکیشن ها به ویژه در حوزه کسب و کار تبعات اقتصادی و اجتماعی دارد که در کوتاه مدت و میان مدت خود را نشان می دهد. اگر این پیامدها به درستی تحلیل و ردگیری نشوند، تأثیر غیرقابل انکاری بر افراد، خانواده ها و گروه های اجتماعی خواهند داشت. با توجه به آزادی نسبی فعالیت در فضای مجازی در حوزه کسب و کار به ویژه مشاغل کوچک و خانگی در چند سال گذشته، افراد و خانواده های زیادی به ویژه بانوان در این زمینه فعال شده اند. فعالیت این افراد به ویژه بانوان معطوف به تولیدات کوچک، خانگی و خانوادگی و فروش آنها در اینترنت است که با مانع جدی قطعی و کندی اینترنت مواجه است. در همین رابطه رضا الفت نسب، یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره آسیب فیلترینگ و تاثیر آن بر آینده کسب و کار می گوید: فروش کسب و کارهای کوچک اینترنتی نزدیک به صفر، و بزرگ شده است. و کسب و کارهای متوسط ​​نیز به طور گسترده در حال فعالیت هستند. فروش آنها 30 درصد کاهش یافته است. امروزه با توجه به شرایط فعلی که این روزها در کشور اتفاق افتاده، خرید اینترنتی کار نمی کند. وضعیت اقتصادی مردم هم پیچیده شد و قدرت خرید به شدت کاهش یافت. انتظار می رود مسئولان کشور در بحث فیلترینگ و تاثیر آن بر کسب و کارهای اینترنتی به ویژه کسب و کارهای کوچک با احتیاط بیشتری برخورد کنند.

  همکاری کمیته امداد و مسجد جمکران در راستای ارائه خدمات بیشتر به نیازمندان

چرا تجارت به یک شغل رسمی تبدیل شد؟

روزنامه آفتاب اخمی نوشت: یکی از فعالان عرصه کار، تجارت را متناسب با سهولت کسب و کار در جامعه تبدیل به یک شغل رسمی دانست و گفت: در حال حاضر فرصت خرید مغازه و پرداخت کرایه های بالا وجود ندارد و مردم می خواهند. برای انجام کارهای دیگر که کمترین هزینه و بیشترین سودآوری و درآمدزایی را برای آنها دارد. هادی ابویی به رسمی شدن تجارت در کشور ابراز نظر کرد و گفت: معتقدم وقتی فضای کسب و کار را سخت کنیم و مجوز گرفتن سخت شود، پدیده ای مانند تجارت گسترش می یابد. در شرایط فعلی ایجاد اشتغال از هر نظر حائز اهمیت است و لذا این اقدام را تسهیل شرایط کسب و کار می دانم. وی افزود: سال ها است که بر ساماندهی پدیده داروخانه ها و داروخانه ها در کشور تاکید داریم و در این راستا مکان هایی برای راه اندازی داروخانه ها در نظر گرفته شده و جمعه بازار و روز بازار ایجاد شده است. این فعال ادامه داد: دستفروشی و کسب و کارهایی از این دست که بازارهای زیادی ایجاد می کند و علاوه بر درآمدزایی، عرضه کالاهای مختلف را تضمین می کند، برای مردم ارزان تر است. در حال حاضر راه اندازی یک کسب و کار به قدری دشوار است که اگر کسی بخواهد مغازه ای بخرد یا اجاره کند مجبور است تمام دارایی خود را خرج کار کند و بنابراین چون فرصتی برای خرید یا پرداخت اجاره بالا وجود ندارد، مردم می خواهند انجام کاری که کمترین هزینه را داشته باشد و بیشترین سود و درآمد را برای آنها داشته باشد.

  7 پهپاد اوکراینی توسط ارتش روسیه سرنگون شد

10 میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند

روزنامه روزر نوشت: رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به کاهش 30 درصدی درآمد سرانه هر ایرانی و زیر خط فقر بودن 10 میلیون نفر، از عدم آمادگی واقعی و مناسب این اتاق خبر داد. برنامه هفتم امکان بهبود اقتصادی را از بین می برد. غلامحسین شافعی در نشست نمایندگان اتاق بازرگانی بابیان اینکه هیچ ایرانی دلسوزی نمی تواند نسبت به اتفاقات دو ماه گذشته بی تفاوت بماند، گفت: امیدوارم به زودی کشور به آرامش بازگردد. آنها می پرسند برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور چه باید کرد؟ به طور خلاصه، پاسخ ما به دو مورد اصلی خلاصه می شود. رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: اولاً حل مشکل اقتصادی کشور و بهبود وضعیت اقتصادی مردم نیازمند سرمایه گذاری عظیم و دسترسی به فناوری روز است. ابزاری است وی ادامه داد: آنچه اقتصاد ما در دهه های اخیر تاکنون با آن مواجه بوده خالی از موارد ذکر شده است و در مسیری پر از اشتباه حرکت می کند که ما را به نقطه حساسی از اقتصاد کشور می رساند. برآوردهای متفاوت طی 10 سال گذشته، درآمد سرانه واقعی هر ایرانی بیش از 30 درصد کاهش یافته است و حدود 10 میلیون ایرانی زیر خط فقر قرار گرفته‌اند.

اثرات اقتصادی محدودیت های فضای ارتباطی در کشور

روزنامه عصر اختاز نوشت: یکی از معضلاتی که صاحبان مشاغل به ویژه مشاغل کوچک در این دو ماه با آن دست و پنجه نرم می کنند، مشکل محدودیت اینترنت به عنوان یکی از مولفه های مهم و غیرقابل انکار فضای کسب و کار امروز است. آمارهای رسمی بانک مرکزی حاکی از آن است که 3.3 درصد از تولید ناخالص ملی به طور مستقیم با اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات مرتبط است. بر این اساس محدودیت اینترنت در چند ماه اخیر اگرچه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بسیاری از شرکت‌ها به‌ویژه کسب‌وکارهای فعال در بخش خدمات وارد کرده است، اما منجر به کاهش سهم فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی کشور شده است. برآوردهای سازمان تجارت رایانه نشان می‌دهد معیشت ۹ میلیون نفر از مردم کشور که از شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، با قطعی اینترنت در سراسر کشور مواجه است. اهمیت توجه به بقای کسب و کارهای اینترنتی زمانی دوچندان می شود که بدانیم بیش از 71 درصد از محصولات رد و بدل شده در صفحات اینستاگرام، محصولات ساخت ایران بوده و صاحبان این کسب و کارها بیشتر زنان و جوانان هستند.

  دلایل افزایش بی سابقه صادرات نفت و گاز قطر چیست؟

اخبار قبلیوزارت بهداشت: افراد بالای 60 سال باید علیه آنفولانزا واکسینه شوند

دیدگاهتان را بنویسید