WHO: امسال 15000 نفر در اروپا به دلیل گرمای شدید جان خود را از دست داده اند

01 35 خبر عجیب

شفقنا- سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: تاکنون حداقل 15 هزار نفر در اروپا بر اثر گرمای هوا در سال 2022 جان خود را از دست داده اند که اسپانیا و آلمان از جمله کشورهای آسیب دیده هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24; سه ماه از ژوئن تا آگوست، گرم‌ترین ماه‌های تاریخ اروپا بوده است، با دمای بسیار بالا که منجر به بدترین خشکسالی این قاره از قرون وسطی شده است.

هانس کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در بیانیه ای گفت: «بر اساس داده های ارائه شده تاکنون در کشور، تخمین زده می شود که حداقل 15000 نفر به طور خاص به دلیل گرما در سال 2022 جان خود را از دست بدهند.»

وی افزود: نزدیک به 4 هزار فوتی در اسپانیا، بیش از 1000 مورد در پرتغال، بیش از 3200 مورد در انگلیس و حدود 4500 مورد فوت در آلمان توسط مقامات بهداشتی در 3 ماه تابستان گزارش شده است.

در این گزارش با اشاره به اجلاس آب و هوای سازمان ملل در مصر و درخواست های آن برای اقدام سریع، آمده است: «انتظار می رود این تخمین با گزارش تعداد بیشتری از کشورها در مورد مرگ و میر ناشی از گرمای بیش از حد افزایش یابد.

در دیگر اخبار تغییرات آب و هوایی، سازمان ملل متحد روز دوشنبه از یک برنامه پنج ساله برای ایجاد یک سیستم هشدار اولیه جهانی برای رویدادهای شدید آب و هوایی مرگبار و پرهزینه که به دلیل تغییرات آب و هوایی تشدید می شوند، رونمایی کرد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس آب و هوای COP27 گفت: هزینه 3.1 میلیارد دلاری – یا کمتر از 50 سنت برای هر نفر – هزینه کمی برای روش های اثبات شده ای است که می تواند جان هزاران یا میلیون ها نفر را نجات دهد.

  نماینده آمریکا: مردم افغانستان در مرکز توجه ما هستند

داستان اصلی France 24 را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید