کاهش ذخایر خونی در مازندران و نیاز فوری به همه گروه های خونی

کاهش ذخایر خونی در مازندران و نیاز فوری به همه گروه های خونی

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: با توجه به کاهش ذخایر خونی در مازندران، این سازمان به همه گروه های خونی نیاز دارد و از مردم برای اهدای خون درخواست می کند.

به گزارش خبرگزاری مازندران موج، دکتر عبدالله محمدی فیروزجایی مدیر کل انتقال خون مازندران گفت: با توجه به فصل سرما، شیوع آنفلوآنزا و سرماخوردگی، کرونا، فعالیت مدارس و دانشگاه ها و کاهش مراجعات اهدای خون، نیاز به خون و فرآورده های خونی دائمی اعلام شده است، وی از مردم نیکوکار منطقه خواست بیماران و نیازمندان خون را در شرایط کنونی جامعه تنها نگذارند و به نیازهای مردم پاسخ دهند. بیمارستان ها به ویژه بیماران تالاسمی، سرطان و هموفیلی با مراجعه به مراکز انتقال خون.

وی ادامه داد: رئیس سازمان انتقال خون استان با کاهش عرضه خون در تمام گروه های خونی به ویژه A مثبت، A منفی، O منفی و AB مثبت وجود دارد.

مدیرکل انتقال خون مازندران از خیرین استان های دیگر خواست تا با کارت ملی خود به مراکز اهدای خون مراجعه و مانند گذشته به بیماران استان مازندران خون اهدا کنند.

وی گفت: پایگاه های اهدای خون ساری، آمل و بابل در دو شیفت صبح و عصر و بقیه پایگاه ها در نوبت صبح فعالیت می کنند.

محمدی فیروزجایی با بیان اینکه انتقال خون وظیفه استان است اهدای خون و فرآورده های خونی وی مسئولیت 48 مرکز درمانی استان را بر عهده دارد، افزود: دستورالعمل های بهداشتی در 11 پایگاه انتقال خون کاملا رعایت شده و تمامی تجهیزات استریل و یکبار مصرف بوده و اهداکنندگان خون از این بابت نگران نباشند.

  از سرگیری پروازهای فرودگاه بین المللی صنعا در 2 روز آینده

دیدگاهتان را بنویسید