پوشیدن ماسک همچنان اجباری است/ شیوع بیماری وبا در کشور مهار شد

پوشیدن ماسک همچنان اجباری است/ شیوع بیماری وبا در کشور مهار شد

عرشی بیان کرد: امسال به دلیل شیوع زودهنگام بیماری وبا در کشور به ویژه از مرزهای غربی و عراق بسیار نگران بودیم اما خوشبختانه با مراقبت های گسترده همکاران در دانشگاه ها این بیماری مهار شد و 380 مورد ابتلا بیماری در کشور شناسایی شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در پاسخ به سوال خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج در خصوص رعایت نکردن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مانند مترو و اتوبوس. وزارت بهداشت اعلام کرد: ما از عدم رعایت و ضرورت در هیچ مرحله‌ای از همه‌گیری آگاه نیستیم، در مورد پروتکل‌های بهداشتی صحبت نکردیم و استفاده از ماسک در فضاهای بسته را اکیداً توصیه می‌کنیم.

اپیدمی وبا در کشور کنترل شد

عرشی در پاسخ به سوال دیگر خبرگزاری موج در خصوص آخرین شیوع بیماری وبا در کشور گفت: امسال به دلیل شیوع زودهنگام بیماری وبا در کشور به ویژه از مرزهای غربی و عراق بسیار نگران بودیم اما خوشبختانه با با افزایش مراقبت های همکاران ما در دانشگاه این بیماری تحت کنترل قرار گرفت و 380 مورد بیماری در کشور شناسایی شد.

وی افزود: همکاران ما در حوزه بهداشت محیط و مبارزه با بیماری ها به دقت افراد مبتلا را رصد کردند و توانستند از همه گیری مرگبار جلوگیری کنند، زیرا اگر این بیماری شیوع پیدا می کرد هزاران نفر را تحت تاثیر قرار می داد و منجر به مرگ ده ها نفر می شد.

  34 پروژه تخصصی زمین شناسی در مناطق نفت خیز جنوب در حال انجام است

دیدگاهتان را بنویسید