وزارت بهداشت اعلام کرد: 31 بیمار بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند / 380 نفر به وبا مبتلا شدند.

1359432 180 خبر عجیب

شفقنا- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه معمولا ۴۰ درصد افرادی که با علائم سرماخوردگی مراجعه می‌کنند، آنفولانزا هستند، گفت: تعداد فوتی‌های آنفلوآنزا تاکنون به ۳۱ نفر رسیده است.

به گزارش شفقنا به نقل از ایسنا، شهنام آرشی در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار کرد: مرکز مدیریت بیماری های واگیر در طول سال به صورت سیستمی بین 1000 تا 2000 نمونه را از همه افراد در سراسر کشور آزمایش می کند. کشور تا ببینیم چه زمانی موارد آنفولانزا افزایش می یابد. ثبت همه موارد بیماری مانند کرونا نیست، اما این ثبت داده ها برای تعیین سویه آنفولانزای در گردش مفید است. بنابراین روند بررسی تعداد مواردی که حتی در تابستان انجام دادیم وجود دارد. ما تا به امروز در مقایسه با 10 سال پیش هیچ اتفاق غیرمنتظره ای نداشته ایم و این روند مورد انتظار ما هر سال است.

آقای عرشی ادامه داد: هر ساله اوج آنفولانزا وجود دارد و معمولا 40 درصد کسانی که با علائم سرماخوردگی مراجعه می کنند، آنفولانزا دارند.

مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در سال جاری

وی درباره مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزا در سال جاری خاطرنشان کرد: 6 نفر زیر 10 سال، 2 نفر بین 10 تا 20 سال، 3 نفر بین 20 تا 30 سال، 4 نفر بین 30 تا 40 سال، بین 40 نفر 3 نفر هستند. افراد زیر 50 سال، 5 نفر بین 50 تا 60 سال، 1 نفر بین 60 تا 70 سال و 7 نفر بالای 70 سال.

وی با بیان آمار مرگ و میر آنفلوآنزای زیر 5 سال گفت: 21 نفر در سال 1395، 10 نفر در سال 1396، 50 نفر در سال 2018، 1 نفر در سال 2019، 1 نفر در سال 1400 فوت کرده اند و امسال نیز یک مورد کمتر فوت شده است. سال ها. هر یک از این موارد به طور کامل بررسی شده و به مجامع بین المللی گزارش شده است.

  ساخت هتل سه ستاره در روستای کورابسلاوی از توابع شهرستان نیر

کودکان را بیشتر با آنفولانزا درگیر کنید

آقای عرشی با اشاره به اینکه هر سال پیک آنفولانزا را تجربه می کنیم، بیان کرد: البته امسال چند هفته زودتر موارد ابتلا به این بیماری را شاهد بودیم و گروه های کودک بیشتر مشغول هستند.

شناسایی 380 مورد مثبت وبا در سال جاری

وی در پاسخ به سوالی در مورد بیماری وبا گفت: ما خیلی نگران وبا بودیم چرا که امسال این موارد زودتر از حد انتظار در کشور اتفاق افتاد و به خصوص اولین مواردی را داشتیم که از عراق و غرب وارد کشور شد اما با مراقبت انجام شد. بخش بهداشت، بیش از 380 مورد مثبت وبا، متوجه شدیم که همکاران ما این موارد را رصد کرده و اجازه انتشار ندادند. در غیر این صورت، هزاران نفر و ده ها مرگ ممکن است درگیر شوند. مانند آنفولانزا، موارد بیماری روده بررسی می شود، بنابراین اگر موردی از وبا رخ داد، می توانیم بلافاصله آن را گزارش کنیم.

روند کاهشی آبله میمون در جهان

آقای آرشی درباره موارد ابتلا به آبله میمون نیز گفت: در اکثر بیماری های عفونی دستورالعمل های پیشگیری تقریباً یکسان است. افزایش موارد آبله میمون در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بیشتر بوده و خوشبختانه روند ابتلا به آن کاهش یافته است. از آنجایی که این بیماری در گروه‌های خاصی شیوع پیدا می‌کرد و در تماس نزدیک پوستی یا تنفسی بسیار نزدیک رخ می‌داد، اقدامات پیشگیرانه در کشورها در سطح وسیع انجام شد و روند بیماری کاهش یافت و تنها یک مورد در کشور ما ظاهر شد. اما مراقبت های سندرمیک در کشور فعال است و اگر فردی علائمی شبیه آبله میمونی داشته باشد (ضایعات پوستی و …) به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

  پروانه ساخت فیلم «آتش بس 3» صادر شد

دیدگاهتان را بنویسید