نبیه بری: تلاش “رئیس جمهور قوی” در لبنان شکست خورده است

almayadeen خبر عجیب

شفنه نبی بری، رئیس پارلمان لبنان، قدرت رئیس جمهور را در توانایی او برای متحد کردن مردم لبنان دانست و تاکید کرد که نظریه «دوران قدرتمند» که شعار «میشل عون» بود، به طرز فجیعی شکست خورده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الشرق الاوسط، باری به عامل زمان برای متقاعد کردن طرف های مربوطه در مورد لزوم توافق بر سر انتخاب رئیس جمهور جدید فشار آورد و گفت: لبنان بیش از چند هفته را نمی تواند تحمل کند. ما نمی توانیم کشور و لبنانی ها را زیر بار وضعیت بدتر رها کنیم.»

وی گفت: لبنانی ها باید از تجربه قبلی درس بگیرند. گاهی دنیا ما را بیشتر از خودمان دوست دارد.”

از سوی دیگر، برخی از نمایندگان اهل سنت در مجلس نیز تلاش می‌کنند تا از منظر «کاهش اختلاف مواضع گروه‌هایی که اهل سنت در آن حضور دارند» به موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری بپردازند، هرچند برخی از آنها همزمان وارد مرحله جدی تری می شوند و وقتی نام کاندیداهای واقعی ریاست جمهوری مشخص می شود، تاکید می کنند که به 3 گروه نزدیکتر هستند.

ائتلاف «اعتدال ملی» که شامل 5 نماینده اهل سنت است، بزرگترین گروه پارلمانی نمایندگان اهل سنت به حساب می‌آید، هرچند تعداد آنها در جلسه پرونده ریاست جمهوری و امور استراتژیک با تعدادی از نمایندگان بیروت و صیدا به 11 نفر افزایش می‌یابد.

احمد الخیر یکی از اعضای این ائتلاف تاکید کرد که جلسات هفتگی این 11 نماینده نشان از توافق و همکاری آنها دارد.

متن کامل خبر را در شرق الاوسط ببینید

  سازمان ملل متحد حقوق معلمان افغان را پرداخت می کند

دیدگاهتان را بنویسید