ما آماده گسترش همکاری های دوجانبه با روسیه و تسهیل روند سرمایه گذاری هستیم

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان ظهر امروز با هیئت عالیرتبه روسی دیدار و درباره ظرفیت سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی دوجانبه رایزنی و مذاکره کرد.

وی در این دیدار با اشاره به سیاست دولت سیزدهم برای گسترش همکاری های اقتصادی و سیاسی با کشورهای همسایه گفت: روسیه یکی از مهم ترین همسایگان ایران است که می تواند نقش بسزایی در عرصه سیاست و اقتصاد بین الملل ایفا کند. .

دوستی افزود: برگزاری نشست های مختلف در دولت سیزدهم توسط مقامات عالی رتبه ایران و روسیه نشان دهنده تمایل برای ایجاد زمینه برای گسترش همکاری های دوجانبه است.

وی با اعلام تمایل خود برای بهبود روابط تجاری با روسیه، ادامه داد: ما این همکاری را یک پروژه یکباره نمی بینیم، بلکه به دنبال یک رابطه پایدار هستیم.

استاندار هرمزگان همچنین قرار گرفتن استان در ابتدای کریدور شمال به جنوب را مهم دانست و بیان کرد: این موقعیت می تواند بستر مناسبی برای فعالیت روسیه باشد و آمادگی داریم به تسهیل سرمایه گذاری، ترانزیت و استفاده از زیرساخت ها کمک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما همکاری و کمک درازمدت به روسیه است، تصریح کرد: در کنار ترانزیت زمینه های سرمایه گذاری دیگری مانند معادن هماتیت، معادن کرومیت، گردشگری وجود دارد.

نماینده ارشد دولت در هرمزگان گفت: هرمزگان بیش از یک میلیون بشکه ظرفیت پالایشگاهی دارد که زمینه خوبی برای همکاری های نفتی دو کشور خواهد بود.

استاندار هرمزگان ظرفیت های ویژه و منحصربفرد استان را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری دانست و گفت: این ظرفیت های استان عامل مهمی در تعاملات و تبادلات با هیئت های اقتصادی کشورهای مختلف بود که هیچ کدام نبود. به راحتی می توانید از این فرصت بی نظیر سرمایه استفاده کنید.» سرمایه گذاری در این استان را نادیده بگیرید.

  به دعوت ایران؛ وزیر امور خارجه عراق راهی تهران شد

وی افزود: به دنبال افزایش ترانزیت و توسعه تجارت جاده ای، ریلی و دریایی با روسیه هستیم و با برگزاری جلسات تکمیلی عملیات اجرایی مشترک را در برخی بخش ها آغاز خواهیم کرد.

در این دیدار هیات روسی همچنین از گسترش روابط اقتصادی دوجانبه با ایران به ویژه استان هرمزگان استقبال کرد و حوزه های ترانزیتی و حمل و نقل ریلی را از مهمترین اهداف سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی برشمرد.

لازم به ذکر است هیئت روسی پس از دیدار با استاندار هرمزگان از بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید می کند تا از ظرفیت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری این بندر مهم مطلع شود.

دیدگاهتان را بنویسید