مایکروویو جدید بیت کوین در راه است / ارزهای دیجیتال نزولی خواهند بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، بیت کوین در هفته های اخیر بار دیگر دچار نوسان شد و بسیاری از فعالان بازار مالی پیش بینی کردند که در آستانه مایکروویو قرار گرفته است.

یک کارشناس بازار ارزهای دیجیتال در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، با اشاره به اینکه بازار ارزهای رمزپایه همچنان نزولی است، گفت: در شرایط فعلی قیمت بیت کوین در محدوده 19 هزار دلار قرار دارد و به نظر می رسد دارای قیمتی باشد. روند صعودی در کوتاه مدت. و دوباره پایین تر خواهد رفت، به عبارت دیگر، انتظار می رود بیت کوین در محدوده حمایتی 19000 دلار تا محدوده 24000 دلار حرکت کند و دوباره به روند نزولی بازگردد.

فربا جهانبانی می گوید کف تکیه گاه محکمی است برای بیت کوین 16700 دلار است، وی افزود: طبق گزارش ایچیموکو سیگنال نزولی صادر شده و این نوسان همچنان ادامه دارد و طبق موج شمار پیش بینی می شود روند بازار در حدود اسفند افزایش یابد اما این موضوع کاملا فنی است و نباید مسائل اساسی مطرح شود. نادیده گرفته شده است.

وی تاکید کرد: سیاست هایی مانند نرخ بهره، رکود اقتصادی و… در فروشگاه ارزهای رمزنگاری شده وی گفت: در سال 2018 ما یک بحران اقتصادی را در جهان تجربه کردیم که قبلاً یک روند نزولی و سپس یک روند صعودی شدید داشت. این مشکل نشان می دهد که زمانی که بازارهای مالی در حال سقوط هستند، بازار ارزهای دیجیتال پتانسیل صعودی خوبی دارد و این مشکل باعث جذب نقدینگی شده است، در شرایط فعلی شاهد وضعیتی مشابه سال 2018 در دنیا هستیم، به همین دلیل پیش بینی می شود که اگر سطوح مقاومت 23000 دلار و 32000 دلار غلبه کنند، قیمت بیت کوین دوباره تا محدوده 60000 دلار افزایش خواهد یافت.

  آیت الله حاج سید علی عسگر هاشمی درگذشت

ریسک سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

جهانبانی با نگاهی به ریسک هایی که در بازار ارزهای رمزپایه وجود دارد، تصریح کرد: در شرایط فعلی رشد بالای ارزهای رمزپایه که در سال های اخیر رخ داده است باعث شده است که ریسک سرمایه گذاری در این بازار بالا باشد، در واقع رشد آن افزایش یافته است. بیت کوین به دلیل ورود – محدودیت نقدینگی زیادی اتفاق افتاده است، اما تفاوت کمی بین بیت کوین و سایر ارزها وجود دارد و این مشکل می تواند باعث افزایش رشد بازار ارزهای دیجیتال شود.

وی با تاکید بر اینکه ورود به بازار ارزهای رمزنگاری شده به محض ورود با ریسک مالی همراه است، تصریح کرد: همزمان با ورود فرد به این بازار، سرمایه فرد به طور کامل از بین می رود، به خصوص این ریسک برای صرافی هایی که وارد می شوند این بیشتر است. قابل فروش است زیرا هیچ پشتیبانی دولتی از ارزهای دیجیتال وجود ندارد و حتی ممکن است شخصی حساب یک سرمایه گذار را هک کند و سرمایه خود را به طور کامل از دست بدهد.

این کارشناس بازار ارزهای دیجیتال با اشاره به اینکه بیت کوین و مونرو در ماه های اخیر در ایران برای دور زدن تحریم ها مورد استفاده قرار گرفته اند، گفت: مونرو ارز دیجیتالی است که بیشتر مورد استفاده تاجران و حتی قاچاقچیان قرار می گیرد زیرا ارزی غیرقابل ردیابی است و تردید بیشتر – کمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از جنگ روسیه و اوکراین، بیشتر مراکز استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه قرار داشت و به همین دلیل بیشتر ارزها در روسیه بود، گفت: با شروع جنگ اوکراین و روسیه، این کشور تجارت ارزهای دیجیتال را آغاز کرد. و بسیاری از ماینرهای دیگر در این کشور تعطیل شدند، بنابراین چین در حال حاضر بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین را دارد.

  والیبالیست معروف ایران دوپینگی بود

جهانبانی درباره سیاست چین در مورد بازار ارزهای دیجیتال گفت: چین از یک طرف اعلام می کند که بیت کوین از نظر ما یک ارز دیجیتال غیرقانونی است و از طرف دیگر در ماینرهای کشورهای دیگر سرمایه گذاری می کند، به عبارت دیگر زمانی که بازار دچار رکود است. ممنوعیت خرید بالای سکه را اعلام می کند و سپس هنگامی که در یک روند صعودی قرار می گیرد سیگنال های صعودی به بازار می دهد تا از این نوسانات سود ببرند. به عنوان مثال، وقتی چین اعلام کرد که ماینرها در چین ممنوع هستند، شروع به ایجاد ماینر در کشورهای دیگر مانند ایران و…

وی درباره سیاست های سایر کشورها در برابر بازار ارز و نوسانات آن گفت: آمریکا با نرخ بهره خود نقش موثری در بازار ارزهای دیجیتال دارد، به عنوان مثال زمانی که بازار جهانی در اثر افزایش نرخ بهره در بازار جهانی دچار رکود می شود. فدرال رزرو به دلیل ورود نقدینگی به بازار ارزهای رمزپایه در حال رشد است، بیت کوین و غیره در حال حاضر در بازار جاهای این اتفاق افتاده است.

وی با تاکید بر اینکه تا شکسته شدن محدوده مقاومتی امکان رشد بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد، گفت: از نظر فنی زمان مناسبی برای رشد بازار نیست.

آخرین وضعیت نوسانات ارزهای دیجیتال

همچنین یک کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، درباره نوسانات ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین گفت: ارزهای رمزپایه در چند وقت اخیر افت زیادی داشته اند و این مشکل نیز تحت تاثیر افزایش قیمت بوده است. در نرخ بهره در فدرال رزرو و از آنجایی که سرمایه آن ها قوی نیستند، معاملات در این بازار می تواند بسیار خطرناک باشد، بنابراین بیشتر کسانی که سرمایه مازاد دارند وارد تراکنش های ارز دیجیتال می شوند.

  حجت الاسلام و المسلمین عباس پندیده: تمرین ارشاد قبل از تور ارشاد برگزار شود.

محمود مرادی با تاکید بر اینکه پیش بینی روند بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد، افزود: به نظر می رسد این بازار در نوسان است، اما با توجه به رشد زیادی که در سال های اخیر داشته قطعا روند نزولی آن ادامه خواهد داشت و نمی تواند. این برای او برنامه ریزی شده بود، اما در مرحله اول تا محدوده 16 هزار دلار متغیر است.

وی افزود: به نظر چنین رشدی نیست بیت کوین باز هم یک جهش خواهد بود، زیرا اخیراً که قیمت آن به 60 هزار دلار رسید، بسیاری از سرمایه گذاران خالی شدند. به همین دلیل در حال حاضر رشد چندان بالایی به نظر نمی رسد و باید منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید