قیمت خودروهای بومی بین 10 تا 50 میلیون افزایش یافت

قیمت خودروهای بومی بین 10 تا 50 میلیون افزایش یافت

سعید موتمنی با اشاره به اینکه قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر بین 10 تا 50 میلیون افزایش یافته است، اظهار داشت: بسیاری از فروشندگان خودرو متناسب با رشد دلار، قیمت خودروهای خود را افزایش داده اند و برخی از مردم نگران هستند. آینده بازار و زودتر خریداری شده است که باعث نوسانات بازار شده است.

رئیس اتحادیه غرفه داران و فروشندگان یک ماشین تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، افزایش اخیر قیمت خودرو را مربوط به تمامی خودروهای مونتاژی اعم از وارداتی و خارجی دانست و گفت: در روزهای اخیر قیمت خودروهای داخلی بین 10 تا 50 میلیون افزایش یافته است. به عنوان مثال دنا پلاس حدود 60 میلیون تومان است و خودروهایی مانند پژو 203، سمند و غیره. نگران آینده بازار بودند و زودتر خرید کردند و این باعث شد نوساناتی در بازار وجود داشته باشد.

سعید موتمنی با تاکید بر اینکه دلایل افزایش قیمت کمبود عرضه و نوسانات دلار است، افزود: رشد قیمت خودرو علت این امر محدودیت کاهش عرضه در سال های اخیر و رشد قیمت نهایی و همچنین افزایش نسبت ارزش دلار به دارایی های ثابت مانند خودرو بوده و مردم خودرو را سرمایه می دانند. آیتم، قیمت خودرو در بازار به صورت روزانه نسبت دلار را محاسبه می کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران تاکید کرد: در شرایط فعلی زمانی که می خواهند قیمت خودرو را اعلام کنند از ساعت 11 به بعد آن را تعیین می کنند تا نرخ جدید بر اساس نوسانات ارز محاسبه شود و عرضه تسهیلات صورت گیرد. عرضه خودرو به بازار در نتیجه آزادسازی واردات.

  قرار دادن تابوت ملکه و تاج سلطنتی برای ادای احترام به شهروندان در وست مینستر + عکس

وی با بیان اینکه تولید سالانه خودرو در کشور قبل از تحریم ها نصف است، گفت: وقتی به تولید و عرضه خودرو در سال ۱۳۹۶ نگاه می کنیم، دلیل افزایش قیمت خودرو در سال های پسا تحریم مشخص می شود. قبل از تحریم ها بیش از یک میلیون و 500 هزار دستگاه بود و در سال 1396 تولید سالانه خودرو در کشور حدود 700 هزار دستگاه بود که این افت عرضه منجر به افزایش قیمت شد.

بیشتر بخوانید:

قیمت خودرو در بازار 26 آبان 1401 اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید