سازمان ملل: کشورهای در حال توسعه به یک تریلیون دلار در سال برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی نیاز دارند

teri خبر عجیب

شفقنا- در گزارش سازمان ملل آمده است که کشورهای در حال توسعه باید با سرمایه گذاران، کشورهای ثروتمند و بانک های توسعه همکاری کنند تا بودجه یک تریلیون دلاری برای جلوگیری از اثرات منفی تغییرات آب و هوایی فراهم کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، بر اساس این گزارش، این بودجه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، افزایش انعطاف پذیری و رسیدگی به آسیب های ناشی از تغییرات اقلیمی و احیای طبیعت و زمین مورد نیاز است.

این گزارش حاکی از آن است که جهان به یک نقشه راه جدید برای تامین مالی اقلیم نیاز دارد که بتواند تریلیون ها دلار سرمایه را از منابع مالی خارجی تا سال 2030 برای بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه به استثنای چین تامین کند.

بر اساس این گزارش، تا سال 2030 کل سرمایه مورد نیاز سالانه کشورهای در حال توسعه به 2.4 تریلیون دلار خواهد رسید که نیمی از آن از منابع خارجی و مابقی از منابع دولتی و خصوصی این کشورها تامین خواهد شد.

سرمایه‌گذاری فعلی حدود 500 میلیون دلار است، بیشترین افزایش باید از بخش خصوصی، داخلی و خارجی باشد، بانک‌های توسعه‌ای باید سه برابر شوند و وام‌های بلاعوض با شرایط بهتر از بازار باید افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، انتشار منابع مالی قابل توجه اقلیم راه حلی برای چالش های توسعه فعلی است.

متن کامل خبر را در الجزیره ببینید.

  فیلم آموزش زبان فارسی به نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی

دیدگاهتان را بنویسید