زمستان سختی در انتظار مناطق شرقی اوکراین است

به گزارش خبرگزاری موج، پس از هشت ماه جنگ در اوکراین، بسیاری از مردم این کشور با چالش جدیدی به نام زمستان مواجه هستند. ساکنان شهرها و روستاهای این کشور می گویند که پس از جنگ در زمستان سختی قرار داریم که در آن هیچ آسایشی نداریم.

ساکنان روستای خولیاپول در شرق اوکراین به رویترز از نبود امکانات رفاهی و زیرساخت های خراب که در ماه های آینده با وجود سرمای شدید زمستان چالش بزرگی برای مردم این مناطق خواهد بود، گفتند.

ناتالیا شصت ساله، ساکن روستای خولیاپول در شرق اوکراین، می گوید که در زیرزمینی تاریک و کثیف با چندین همسایه زندگی می کند که برای زنده ماندن بدون برق و حداقل امکانات دست و پنجه نرم می کنند.

این شهروند اوکراینی می گوید در این روستا حتی آب شیرین نداریم و برای تامین آب به چاه های موجود وابسته هستیم.

وی گفت: در ابتدا روی آتش آشپزی می کردیم و اکنون البته برای این کار یک بطری گاز خریداری کرده ایم اما باید آن را ذخیره کنیم.

بنجامین، یک داوطلب آلمانی، در میان امدادگرانی است که به ساکنان کمک می کند تا برای زمستان آماده شوند. او می گوید که مردم شرق اوکراین برای رویارویی با زمستان با چالش بزرگی روبرو هستند در حالی که حتی حداقل شرایط مانند کفش و غذای گرم را ندارند.

این امدادگر آلمانی می گوید: تقریبا تنها سوخت گرمایش در اوکراین چوب های بریده شده از درختان است اما باید گفت که مردم این منطقه زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت.

  توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی از اولویت های مدیریت شهری است

دیدگاهتان را بنویسید