زلنسکی: اوکراین و اسرائیل باید قوی باشند

شفقنا- رئیس جمهور اوکراین درباره روابط امنیتی نزدیکتر با اسرائیل صحبت کرد و تاکید کرد که هر دو کشور با تهدیدهای مشابهی روبرو هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی ویدئویی عصر خود پس از گفتگو با بنیامین نتانیاهو، پیروز انتخابات هفته گذشته اسرائیل گفت: فکر می کنم برای همه روشن است که اوکراین و امنیت اسرائیل بر چه چیزی تاکید دارند. من معتقدم که می‌توانیم دولت‌هایمان را به‌طور قابل توجهی تقویت کنیم، به‌ویژه که تهدیدهایی که با آن‌ها روبرو هستیم مرتبط هستند.

هفته‌هاست که زلنسکی از اسرائیل می‌خواهد در درگیری با روسیه، تسلیحات، به‌ویژه سامانه‌های پدافند هوایی را در اختیار اوکراین قرار دهد.

اوکراین و متحدان غربی‌اش ایران را به ارسال پهپادها و حتی موشک‌ها به روسیه و هدف قرار دادن زیرساخت‌های اوکراینی متهم می‌کنند. اتهامی که ایران همیشه آن را رد کرده است. هم زلنسکی و هم دیگر اعضای دولت وی چندین بار از رژیم صهیونیستی درخواست تسلیحات کرده اند و مدعی شده اند که ایران یک تهدید مشترک است. اسرائیل همچنین نگران واکنش مسکو در سوریه است و فعلا به کمک غیرنظامی به اوکراین بسنده کرده است.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

اخبار قبلیامیر عبدالخیان: ایرانیان مقیم اروپا از سرمایه های مهم خارج از کشور هستند

  رضایی کوچی: روند بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا مطلوب نیست

دیدگاهتان را بنویسید