رئیس مجلس: 9 میلیارد دلار 4200 تومانی به دولت دادیم اما وضعیت اشتغال و معیشت اینگونه است.

NTFjMTcGGdWY خبر عجیب

شفنا- رئیس مجلس خاطرنشان کرد: اگر باید قانون نوشته شود و درآمدها محقق شود اما به جای آن هزینه نشود، به من بگویید مجلس و دولت می خواهند چه کار کنند؟ خزانه. ما حواسمان به معیشت و اشتغال مردم است.»

به گزارش شفقنا به نقل از مهر، محمدباکر کلیباف در جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی ایران در جریان بررسی روند اجرای تخصیص بودجه برای اشتغالزایی، اظهار داشت: مجلس نسبت به دو موضوع اشتغال حساس است. و معیشت، و به همان اندازه که معیشت برای ما اولویت دارد و دارد، اشتغال نیز مهم و دارای اولویت است.

وی گفت: مجلس هم در برنامه ششم توسعه و هم در بودجه 1400 و 1401 منابع و پول لازم را برای ایجاد اشتغال فراهم کرده است. به هیچ وجه قصد ما این نیست که به دولت بگوییم دست از معیشت بردارید و منابع خود را صرف اشتغال کنید، بلکه می گوییم همه پول را در جای خود خرج کنید.

آقای کلیباف تاکید کرد: اگر قرار است قانون نوشته شود و درآمد آن محقق شود اما هزینه نشود، به من بگویید مجلس و دولت می خواهند چه کار کنند؟ البته ما شرایط وخیم دولت را درک می کنیم اما از درآمدی که وارد بیت المال شده است قضاوت می کنیم. ما حواسمان به معیشت و اشتغال مردم است.

وی ادامه داد: زمانی که مجلس قانونی را تصویب کرد، انتظار می رود که اجرایی شود. سال گذشته منبع تبصره 18 را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دادیم و در صندوقی سرمایه گذاری کردیم که سازمان برنامه مخالف آن بود. امسال این منابع در اختیار سازمان برنامه قرار گرفت که تا کنون سازمان برنامه حتی یک قرآن هم نداده است. پس در این شرایط آیا انتظار داریم سال آینده دوباره این منابع را در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهیم؟ اجرا نشان می دهد که این اعتبارات باید در صندوق وزارت اقتصاد باشد.

  رئیس سازمان غذا و دارو: ظرفیت تولید دارو افزایش یافت

آقای کلیباف هم رو به وزیر اقتصاد کرد و گفت: آقای هندوزی! شما یا خسته هستید یا غرق شده اید و انتظار می رود که مانند سال گذشته سختگیرانه دنبال کنید. در شرایط سخت اقتصادی، اشتغال و معیشت دو موضوع مهم است. علاوه بر بحث یارانه، با همان ارز یارانه 4200 تومانی، 9 میلیارد دلار ارز در اختیار دولت قرار دادیم. البته دولت سامانه ارزی ETS را راه اندازی نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید