دولت قبل اجازه نداد صدای مردم شنیده شود

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه پرسش و پاسخ علی بهادری سخنران دولت با دانش آموزان دانشگاه صدا و سیما در محل فاطمیه بزرگ تهران برگزار شد.

بهادری جهرمی وی با بیان اینکه باید شورشیان و معترضان را از هم جدا کنیم، گفت: قطعا پاسخ دشمن خارجی را خواهیم داد و شک نکنید اگر یکی را بکشیم دو نفر را می کشیم اما شاید نتوانیم به برخی از آنها بگوییم.

و افزود: این سوال پیش می آید که چرا با شورشیان داخلی صلح می شود؟ باید بگویم من معترضان را دشمن نمی دانم، اما اصل این است که این جوانانی که به خیابان می آیند فرزندان گمراه ما هستند.

جهرمی گفت: راهبرد دشمن این است که دولت را به جان فرزندان خود و آن فرزندان را به جان دولت بیاندازد. اتفاقاً در 45 روزی که از حوادث اخیر می گذرد، دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در دام دشمن نیفتد و دلیل اینکه گفته می شود با شورشیان آشتی می شود این است که ما این کار را نکرده ایم. در دام دشمن افتاد

بهادری جهرمی تصریح کرد: دولت مثل آب خوردن بود که از همان روزهای اول اجازه می داد پلیس از گلوله های واقعی استفاده کند و هرکسی را در خیابان تعقیب کند تا مردم بترسند و از خانه بیرون نیایند. اما این دولت هرگز چنین کاری نمی کند. زیرا او معترضان را فرزندان و خانواده خود می داند و سرمایه گذاری زیادی روی این افراد شده است تا بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

وی با بیان اینکه اکثر اعتراضات امروز ناشی از سیاست های غلط اقتصادی، مدیریتی و سیاسی دولت قبل است، اظهار کرد:

  سخنگوی کرملین: روسیه تهدیدی برای فنلاند یا سوئد نیست

یهرمی با بیان اینکه دولت قبل بین خود و مردم دیوار کشید، گفت: دولت سابق بین خود و مردم دیوار کشید و به حرف آنها گوش نکرد و نیروی انتظامی با آنها برخورد کرد و صدای آنها را خاموش کرد. دولت قبل اجازه نداد صدای مردم شنیده شود و این باعث شد که اعتراض توده ای جمع شود و انفجاری شود. بنابراین نباید مشکلات قدیمی را به پای دولت سیزدهم بیاندازیم، زیرا این دولت از روز روی کار آمدن در میان مردم بوده است، به گونه ای که رئیس جمهور در یک سال 31 سفر استانی انجام داده است. سفرها، هر سه سفر در ماه انجام می شد.

بهادری جهرمی در پایان گفت: این دولت حرف مردم را می شنود و به دانشگاه می رود و تاکنون حدود 55 دانشگاه به تنهایی از من دعوت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید