دبیر جدید شورای عالی حوزه علمیه خراسان کیست؟

46193 00 خبر عجیب
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه – دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان

شفقنا- با انتصاب اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان با حکم رهبر انقلاب اسلامی و انتخاب مدیر این حوزه، حجت الاسلام و المسلمین فرزانه نیز به عنوان دبیر این حوزه انتخاب شد. شورا.

به گزارش شفقنا به نقل از حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه امروز سه شنبه 26 آبان 1401 با انتخاب اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه این شورا و سومین جلسه دوره دوم ریاست جمهوری او به مدت سه سال به منشی منصوب شد.

آقای محمدباقر فرزانه در سال 1323 در روستای گناباد به دنیا آمد و دروس ابتدایی را در همان روستا خواند و سپس مدتی محدود به حوزه علمیه گناباد رفت و در حدود سال 1348 وارد حوزه علمیه مشهد شد و در حوزه های اول و دوم و سوم حضور یافت. سطح 3 از اساتید ممتاز حوزه علمیه و در سطوح عالی حضور یافتند و از افراد برجسته ای چون آیت الله مرتضوی، آیت الله رضازاده و آیت الله فلسفی بهره بردند.

همچنین از محضر رهبر انقلاب اسلامی در درس مکاسب، نهج البلاغه، تفسیر و… بهره مند شد و در کنار ایشان و مطابق با اندیشه های انقلابی ایشان به مبارزات سیاسی پرداخت.

آقای فرزانه امام جمعه موقت مشهد در گذشته علاوه بر عضویت در شورای برنامه ریزی حوزه علمیه خراسان در زمان مرحوم آیت الله واعظ، عضو و دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان بوده است. طبسی، 27 سال ریاست دانشگاه علوم را بر عهده داشت، اسلام رضوی بود.

اخبار قبلیروسیه: درباره اوکراین با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

  اقتدار حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی مدیون حضور سردار حجازی است.

دیدگاهتان را بنویسید