خبرگزاری کیودو: ژاپن در برابر روسیه و چین مسلح می شود

169992304 خبر عجیب

شفقنا- خبرگزاری کیودو گزارش داد ژاپن تصمیم دارد برای به چالش کشیدن قدرت دفاعی چین و روسیه و جلوگیری از نفوذ آنها در منطقه آسیا و اقیانوسیه، خود را بیشتر مسلح کند.

به گزارش شفقنا از ایرنا، سایت خبری آنی ایندیا نیز در گزارشی نوشت که ژاپن اخیرا با استرالیا توافقنامه امنیتی امضا کرده است که بر اساس آن دو کشور در تلاش برای ارتقای توان نظامی دوجانبه هستند.

بر اساس این گزارش، ژاپن تصمیم گرفته است تا پنج سال آینده از نفوذ چین در شرق آسیا جلوگیری کند.

بر اساس گزارش های خبری، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و آنتونی آلبانیز، همتای استرالیایی وی در نشستی دوجانبه در 30 اکتبر سال جاری متعهد شدند که همکاری های دفاعی عملی بین دو کشور را در بحبوحه نفوذ فزاینده چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه تقویت کنند. .

پس از گفتگو در پرت استرالیا، کیشیدا و آلبانیز بیانیه مشترکی را امضا کردند که در آن دو دولت بر تعمیق روابط امنیتی سه جانبه با ایالات متحده و اقدام علیه کشورهایی که قوانین و هنجارهای بین المللی را نقض می کنند، توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری کیودو ژاپن، این توافق در بحبوحه افزایش نگرانی ها در مورد احتمال افزایش تحریکات نظامی چین علیه تایوان پس از اینکه رئیس جمهور شی جین پینگ برای سومین دوره رهبری حزب کمونیست چین را به دست آورد، به دست آمده است.

ژاپن در حال تسلیح در برابر روسیه و چین است

بازسازی موشک های زمین به هوا در ژاپن

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری کیودو، ژاپن قصد دارد موشک های زمین به هوای خود را برای رهگیری سلاح های مافوق صوت بازسازی کند.

  فراخوان عمومی واگذاری زمین در شهرک های صنعتی خراسان رضوی

بر اساس این گزارش، ژاپن قصد دارد موشک های هدایت شونده زمین به هوا را برای رهگیری تسلیحات مافوق صوت که گمان می رود توسط کشورهایی مانند چین و روسیه تولید می شود، بازیابی کند.

دولت ژاپن قصد دارد تا سال مالی 2029 تولید انبوه موشک های هدایت شونده نوع 03 را از سر بگیرد.

همچنین دولت ژاپن در تلاش است تا روند به روز رسانی سیستم نرم افزاری این موشک ها را تا آوریل 2026 به پایان برساند.

علاوه بر این، به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای تقویت قابلیت «دفاع موشکی و هوایی جامع»، دولت ژاپن در حال بازگرداندن رهگیرهای موشکی به استراتژی امنیت ملی خود است. وی تصمیم گرفت تا پایان سال جاری تغییراتی در این زمینه ایجاد کند.

به گفته تعدادی از مقامات امنیتی ژاپن، این کشور در حال حاضر توانایی رهگیری تسلیحات مافوق صوت با سرعت نزدیک به 5 برابر سرعت صوت با ظرفیت فعلی موشک های خود را ندارد.

وزارت دفاع ژاپن در 12 نوامبر اعلام کرد که این کشور تصمیم گرفته است تا سال 2030 موشک های مافوق صوت تولید کند تا قدرت بازدارندگی دفاعی خود را افزایش دهد.
به گفته کارشناسان، پس از آغاز جنگ در اوکراین، ژاپن تصمیم به افزایش توان دفاعی خود گرفت.

این گزارش می افزاید: موشک های مافوق صوت می توانند حداقل 5 برابر سریعتر از سرعت صوت و در مسیری پیچیده پرواز کنند. همچنین رهگیری این سری از موشک ها بسیار دشوار است.

همچنین، در 6 نوامبر سال جاری، دولت ژاپن اعلام کرد که به دنبال خرید موشک های کروز پیشرفته آمریکایی تاماهاوک (موشک های مادون صوت) برای مقابله با تهدیدات منطقه ای فزاینده از جمله از سوی کره شمالی است.

  انتقاد یکی از اعضای شورای شهر در خصوص ابلاغیه انتصاب مدیران میانی شهرداری

روزنامه یومیوری شیمبون چاپ توکیو نیز گزارش داد که توکیو در مراحل پایانی مذاکرات با دولت آمریکا برای خرید موشک های میان برد قابل پرتاب از دریا است.

این روزنامه به نقل از منابع دولتی ناشناس نوشت که شبه جزیره کره در برد این موشک ها قرار دارد.

ناظران معتقدند که ژاپن پس از جنگ جهانی دوم دستخوش تغییر قابل توجهی در نگرش خود به دفاع از خود شده است. بر اساس اصل 9 قانون اساسی این کشور که توسط نیروهای اشغالگر ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم نوشته شده است، هرگونه جنگ مردود است و این کشور را از توسل به زور برای حل و فصل اختلافات بین المللی منع می کند. در نتیجه، ارتش ژاپن تنها به یک نقش کاملاً دفاعی بسنده کرد.

اما هزینه های دفاعی ژاپن در دهه گذشته تقریباً هر سال افزایش یافته است و فشار برای تأمین بودجه نظامی به ویژه پس از حمله روسیه به اوکراین و فشار فزاینده چین بر تایوان افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید