جنگ سرد با روسیه به پایان رسیده است

به گزارش خبرگزاری موج، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید صبح روز سه شنبه گفت که آنها از زمان جنگ سرد در وضعیتی با روسیه نیستند.

سالیوان در کنفرانس خبری کاخ سفید با اشاره به چین و روسیه گفت: ما با دو چالش استراتژیک از سوی دو کشور روبرو هستیم که با دیدگاه ما در مورد آنچه جهان باید باشد موافق نیستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی با بیان اینکه باید برای توازن کلی قدرت در جهان تلاش کنیم، توضیح داد: می توانیم با همکاری با یکدیگر به نتایج مثبتی دست یابیم، از جمله با کشورهایی که هیچ منافع مشترکی با آنها نداریم.

این مقام امنیتی آمریکا همچنین درباره وضعیت تنش با روسیه گفت: ما در دوران جنگ سرد نیستیم و رقابت نباید منجر به تقابل یا درگیری شود. در مقابل رقابت بین دموکراسی و استبداد، باید نشان داد که دموکراسی می تواند به نتیجه برسد و مشکلات را حل کند.

سالیوان درباره بحران انرژی جهان پس از جنگ اوکراین و تحریم های غرب علیه روسیه گفت: در ماه های اخیر تلاش زیادی برای کاهش قیمت انرژی انجام داده ایم و در عین حال به تامین تجهیزات ضروری اوکراین ادامه می دهیم. “

وی ادامه داد: ما این فرصت را داشتیم که در بالاترین سطح با روس ها ارتباط برقرار کنیم و پیامدهای استفاده احتمالی از سلاح هسته ای را توضیح دهیم. من فکر می کنم هنوز حمایت قوی در کنگره برای تامین منابع مورد نیاز اوکراین وجود دارد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره تنش چین با تایوان افزود: ما برای تقویت بازدارندگی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام و حمایت از صلح در تنگه تایوان اقداماتی را انجام داده ایم.

  برنامه هفته چهاردهم بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید