تخصیص 5160 میلیارد ریال از پایه مالیاتی به بخش بهداشت و درمان فارس

تخصیص 5160 میلیارد ریال از پایه مالیاتی به بخش بهداشت و درمان فارس

مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: تاکنون 5 هزار و 160 میلیارد ریال از محل مالیات و عوارض به حوزه بهداشت و درمان این استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، حمیدرضا محمد ابراهیمی مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: از ابتدای سال تا پایان مهرماه مبلغ 5.160 میلیارد ریال برای حوزه بهداشت و درمان استان فارس در نظر گرفته شده است. از محل مالیات و عوارض قانونی که در قالب سامانه مالیات بر ارزش افزوده وصول شده است وصول شده و به حساب خزانه واریز شده است.

محمد ابراهیمی افزود: از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافتی، تقریباً 4 درصد بین شهرداری ها، دهیاری ها و عشایر استان های تاشم و واریز واریز شد و 1 درصد سهم حوزه سلامت به همراه 4 درصد مابقی پرداخت شد. به حساب خزانه جهت مصرف طبق قانون بودجه.
وی ادامه داد: در اجرای بند 1 ماده 38 و 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب خرداد 1400 یک نهم مالیات و عوارض وصولی به عنوان مالیات سلامت به حساب وزارت بهداشت واریز می شود. درمان و آموزش پزشکی به منظور گذراندن وقت در روستا.

محمد ابراهیمی گفت: این مبلغ به منظور صرف هزینه برای پیشگیری از بیماری و پوشش کامل درمان افراد ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و جامعه عشایری (در نظام ارجاع) اختصاص می یابد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس تصریح کرد: بر اساس قانون و پس از اجرای طرح پیشگیری از بیماری و پوشش کامل بیمه ای روستاییان و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، مابقی این مبالغ صرف تکمیل و تامین تجهیزات بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی با اولویت بیمارستان های منطقه ای توسعه نیافته هزینه های هیئت امنای ارزی و ارتقای سطح بیمه بیماران صعب العلاج و افراد تحت پوشش موسسات کمکی خارج از روستاها و شهرهای دارای جمعیت است. بیش از 20000 نفر

  گزارش: پاسخ ایمنی به کووید-19 ممکن است باعث مشکلات مغزی شود

دیدگاهتان را بنویسید