الجزایر از امضای سند همکاری استراتژیک پنج ساله با چین خبر داد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المیادین، وزیر امور خارجه الجزایر و همتای چینی خود دومین سند پنج ساله همکاری جامع راهبردی را برای ادامه تقویت ارتباطات و همکاری بین دو کشور امضا کردند.

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه الجزایر روز سه شنبه اعلام کرد که «رامتان لاماماره» وزیر امور خارجه این کشور و «وانگ یی» همتای چینی وی دومین سند پنج ساله جامع همکاری راهبردی بین دو کشور را امضا کردند. کشورها برای دوره 2026-2022 آقای.

بر اساس این بیانیه، این سند با هدف تداوم روابط و همکاری های الجزایر و چین در همه زمینه ها از جمله اقتصاد، تجارت، انرژی، کشاورزی، علم و فناوری، فضا، بهداشت و روابط انسانی و فرهنگی و همچنین تقویت همسویی بین راهبردهای توسعه دو کشور.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر، دو کشور در نظر دارند از فرصت اجرای این سند پنج ساله برای تعمیق همکاری های عملی بین خود در همه زمینه ها استفاده کنند تا به تقویت مشارکت راهبردی همه جانبه ادامه دهند. بین دو کشور به منظور تامین منافع دو ملت

اعلام امضای سند جامع راهبردی بین الجزایر و چین یک روز پس از آن صورت می گیرد که دولت الجزایر فاش کرد که درخواست رسمی برای پیوستن به سازمان بریکس را ارائه کرده است. تلاش الجزایر برای پیوستن به بریکس از حمایت چین و روسیه برخوردار است.

همچنین انتظار می رود که دولت الجزایر در جریان سفر عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر به مسکو در دسامبر آینده، توافقنامه همکاری راهبردی جامع جدیدی را با روسیه امضا کند.

  دستور استاندار گیلان برای رهاسازی آب از سد سفیدرود امروز / تلاش ویژه کارکنان برای کاهش تنش آبی و رفع نگرانی مردم

دیدگاهتان را بنویسید