وضعیت دانش آموزان درگیر اغتشاشات توسط هیئت آموزش و پرورش بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری موج، «محمدرضا حسنایی» رئیس جمهور است دانشگاه هنر تهران وی در خصوص دانش آموزان محروم توضیح داد: بر اساس قوانین مدرسه دانش آموزانی که بیش از حد مجاز غیبت دارند نمی توانند در کلاس حاضر شوند. دانش آموزان نمی توانند بیش از سه غیبت موجه داشته باشند و این قانون در مورد دانش آموزانی که بدون عذر در کلاس غیبت می کنند اعمال می شود.

رئیس دانشگاه هنر تهران در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویان مشروط به هر دلیلی می توانند درخواست امتحان مجدد تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، گفت: قطعا می توانند این کار را انجام دهند. در صورتی که سایر شرایط برای این دانشجویان وجود نداشته باشد، می توانند برای بررسی اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر دانشجویی در دانشگاه حضور پیدا کند اما قوانین دانشگاه را رعایت نکند، مشمول قوانین دیگر می شود، گفت: دانشجویانی که مشکلشان آموزشی است، اگر مشکل دیگری ایجاد نکرده باشند، اگر اعتراض کنند قبول شده اند. یک کلاس اضافی .و حال آنها از بین رفته است و شاید اشکالی در سیستم برای آنها وجود داشته باشد که می توانند به آموزش مراجعه کنند. در مواردی که احتمال خطا وجود دارد، دانشگاه دارای دو نهاد تجدیدنظر و اصلاح است.

وی با اشاره به عدم حضور دانش آموزان در کلاس درس در اغتشاشات اخیر گفت: اکثر دانش آموزانی که در اغتشاشات شرکت کرده بودند به کلاس درس نرفته بودند و یکی از کارهایی که انجام دادند این بود که به کلاس درس نرفتند. . وضعیت دانش‌آموزانی که در اغتشاشات شرکت کرده‌اند در جای دیگری مثلاً در شورای آموزش و پرورش بررسی می‌شود، اما موضوع دانش‌آموزی که در تظاهرات نبوده و با خود می‌گوید کلاس برگزار نمی‌شود، پس می‌کنم. به دانشگاه نرود، در واقع با شرایط خودش و با دانشجو به دانشگاه نیامده، وقتی به دانشگاه می آید و می بیند کلاس سازماندهی نشده و کلاس تعطیل است، فرق می کند. دانشجویی که به میل خود به دانشگاه نیامده است در شرایطی مانند بقیه قرار می گیرد.

  جلد سوم کتاب موانع معرفت مردم آیت الله محمدرضا سیستانی منتشر شد.

حسنی با بیان اینکه دانش آموز باید در 13 جلسه مطالعه حضور داشته باشد، ادامه داد: وقتی سه جلسه کلاس برگزار نشود، ساختار کلاس ها به هم می ریزد. اگر خود معلم کلاسی برگزار نکند و اعلام کرده باشد باید برای شاگردانش کلاس آرایش برگزار کند و متعهد می شود که در این سه جلسه غیبت او را جبران کند. در این شرایط نه دانشگاه شارژ می شود و نه دانشجو از درسش عقب می افتد. اما استادی که کلاس خود را تنظیم نکند درک می شود و دانشجو هم حقوقی دارد اما به شرطی که کلاس درس خود را تعطیل نکرده باشد. در مورد وضعیت دانشجویانی که نام بردید و کلاس درس را تعطیل نکرده اند و مقصری در تعطیلی کلاس ها نیستند، وضعیت آنها توسط آموزش و پرورش هنر تهران قابل بررسی است.

وی با بیان اینکه اگر کارآموزانی وارد کلاس شده باشند و معلم آنها کلاسی ترتیب نداده باشد، آیا وضعیت آنها قابل بررسی است؟ وی بیان کرد: این دسته از دانش آموزان باید به تنهایی این مشکل را پیگیری کنند و راه های مختلفی برای پیگیری و رفع مشکل آنها وجود دارد.

حسنایی ادامه داد: اگر استادی بدون دلیل برای شاگرد خود غیبت کرده باشد، دانشجو می تواند حضور خود را در کلاس ثابت کند و آموزش و پرورش را متقاعد کند و مشکل حل می شود. اما اگر دانشجویی به ما بگوید که به کلاس استاد رفته اما استاد آنجا نبوده است و من را دیده و از این مشکل مطلع بوده است، پرونده او را می پذیریم. دانشجویان هنر می دانند که این سوالات به راحتی توسط تحصیلات دانشگاهی ما پاسخ داده و پذیرفته می شود.

  فعالیت 60 صندوق اعتبارات خرد روستایی در شهرستان اردبیل

رئیس دانشگاه هنر تهران خاطرنشان کرد: شاید استادی اشتباه کرده یا فقط یک جلسه غیبت دانشجو بوده و… همه این موارد قابل بررسی است و سیستم آموزشی به صورت خودکار لیست حضور و غیاب را بررسی و مطابقت می دهد. شاید استادی لیست حضورش را از دست داده است. در صورتی که لیست حضور و غیاب دانشجو در لیست حضور و غیاب پر نشده باشد یا غایب باشد، دانشجو در وهله اول به دلیل عدم حضور در درس مربوطه دچار مشکل می شود و سپس می تواند به مشکل خود اعتراض کند و البته باید وجود داشته باشد. مدرک باشد و ثابت کند چه کسی در کلاس درس بوده و اگر مدرکش ثابت شود می توان وضعیتش را برعکس کرد.

رئیس دانشگاه هنر تهران خاطرنشان کرد: وقتی دانشجو کاری خلاف مقررات آموزشی انجام می دهد طبیعتاً باید عواقب آن را بپذیرد تا مشکلش حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید