قم دومین شهر دارای مراکز معاینه فنی موتورسیکلت در کشور است

به گزارش خبرگزاری موج قم، مسعود طبیبی در حاشیه آغاز به کار طرح اجرای قانون خودروهای فاقد معاینه فنی با اشاره به اهمیت استفاده از سامانه های هوشمند برای تضمین و ساماندهی ترافیک در سطح شهر اظهار داشت: یک از برنامه های مهم و اولویت دار معاونت حمل و نقل شهرداری قم، ایجاد سامانه های هوشمند و استفاده حداکثری از دوربین ها در سطح شهر برای ساماندهی ترافیک است.

وی به سامانه جدید سیمفا در شهر قم توجه کرد و افزود: مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری قم با هماهنگی مرکز معاینه خودرو و ستاد فرماندهی توانست دوربین های مرکز شهر را به سامانه سیمفا متصل کند. محیط زیست و پلیس راهنمایی و رانندگی این به معنای اتصال سیستم یکپارچه معاینه فنی خودرو ایران است.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم وی بیان کرد: با راه اندازی این سامانه، خودروهایی که در مرکز شهر تردد می کنند و زمان معاینه فنی آنها به پایان رسیده است، اخطار و تذکر بدون جریمه دریافت می کنند تا به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه و اقدامات لازم را برای اخذ معاینه فنی انجام دهند. -تاریخ برگه معاینه فنی

وی نزدیک شدن به فصل سرما و مشکلات آلودگی هوای شهر را برشمرد و تاکید کرد: با توجه به اتصال دوربین ها به سامانه سیمفا می توانیم خودروها را بدون معاینه فنی جریمه کنیم اما نه شهرداری و نه پلیس راهور. خوب به نظر می رسند و امیدواریم شهروندان با ما همکاری کنند تا زمستان را بدون آلودگی هوا سپری کنیم.

طبیبی ادامه داد: خوشبختانه پس از دو سال که این سامانه غیرفعال بود و دوربین ها قانون را اجرا نکردند، سامانه آزاد شد و این اخطار برای موتورسیکلت ها نیز صادر می شود و قم پس از تهران تنها شهری است که دارای مرکز معاینه فنی موتورسیکلت است. .

  حفظ حقوق عامه، گسترش عدالت و حقوق و مخالفت با ظلم و ستمگران از وظایف قوه قضائیه است.

وی سپس تعداد موتورسیکلت های تردد در شهر قم را بالغ بر 300 هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: تردد این تعداد موتورسیکلت کاربراتوری می تواند در آلودگی هوا به ویژه در فصل سرما تأثیر بسزایی داشته باشد، بنابراین باید توجه را معکوس کرد. اخطارهای دریافت کارت معاینه فنی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: 6 دوربین در مرکز شهر که دارای کد ثبت تخلف هستند به سامانه سیمفا متصل می شوند، تاکسی های فرسوده نیز با توجه به مشکلاتی که در سراسر کشور و مرکز وجود دارد اعمال می شود. این افراد فرصتی برای نوسازی خودروهای خود ندارند و این به قانون تبدیل نمی شود و این هشدار شامل حال آنها نمی شود.

وی وجود چهار مرکز معاینه فنی در این شهرستان را برشمرد و خاطرنشان کرد: سه مرکز معاینه فنی خودروهای سواری داریم که هر کدام از این مراکز مجهز به دو خط معاینه فنی برای خودروهای سواری و یک خط برای موتورسیکلت ها، خودروهای صفر کیلومتر هستند. بعد از چهار سال و تاکسی ها باید بعد از یک سال برای دریافت کارت MOT به این مرکز مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید