قرارداد ساخت 2 بزرگراه و یک بزرگراه منعقد شده است

به گزارش خبرگزاری موج، شهردار تهران با بیان اینکه سال گذشته تمرکز ما بر این بود که به یک نقطه ثابت برسیم و سپس تغییراتی ایجاد کنیم چرا که مشکلات جز با تغییرات اساسی و اساسی در ابعاد مختلف حل نمی شود، گفت: در این راستا قراردادهای ساخت 2 بزرگراه و یک بزرگراه بسته شد و پروژه های منجمد شهرستان فعال شدند.

علیرضا زاکانی در مراسم معارفه این مسئولیت در منطقه 7 با بیان اینکه یک سال و دو ماه و پنج روز است که در خدمت شما هستیم، اظهار کرد: آنچه از شهر، شهروندان و مسئولان شهرداری می دانیم نشان از میراث داریم. که شایسته توجه است، بسیار مهم است. شهر ما قدمتی دیرینه دارد و 235 سال پایتخت بوده و در کنار خوبی های فراوان، شهری است که از فرسودگی، بی هویتی و مشکلات عدیده از جمله ترافیک، آلودگی هوا و بی خانمانی رنج می برد.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب 72 پارک داشتیم و امروز 2347 پارک داریم. اما همچنان از کمبود فضای سبز رنج می بریم، افزود: به عنوان مثال منطقه 7 از میانگین 16 متر فضای سبز تهران 4.5 متر فضای سبز دارد.

تهدیدها ادامه داد: وقتی به مدیریت شهر می رسیم می بینیم که با وجود تمام تلاش های گذشته امروز کار زیاد است و باید برای شهر اعلام کنیم که تمام نیازهای شهر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مرتبط است. ما در کاری که مستقیماً مسئول آن هستیم باید به مردم خدمت کنیم و در کاری که با دیگران است باید به آنها کمک کنیم تا در خدمت موفق شوند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه باید به این نکته توجه شود که بزرگترین سرمایه شهرداری نیروی انسانی آن است، تصریح کرد: اگر این سرمایه در مختصات درست خود باشد، وجود شهرداری در ذهن مردم متجلی می شود. مردم به روشی بسیار ایده آل و مشکلات شما. همچنین به طور مستقیم بر زندگی مردم تأثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تمرکز ما بر این بود که به یک نقطه باثبات برسیم و سپس تغییراتی ایجاد کنیم زیرا مشکلات جز با تغییرات اساسی و اساسی در ابعاد مختلف حل نمی شود، تصریح کرد: اولین وظیفه ما رسیدن به این ثبات مالی بود و امسال بودجه در نظر گرفته شد. 50 هزار و 500 میلیارد تومان است، اما افق را به 83 هزار میلیارد بسته ایم و انتظار داریم حدود 160 تا 170 درصد بودجه را محقق کنیم. همچنین قراردادهای ساخت دو بزرگراه و یک بزرگراه بسته شد و پروژه های متوقف شده شهر فعال شدند.

زاکانی با تاکید بر اینکه باید برای آینده برنامه مدون و ملموسی داشته باشیم و مشخص کنیم که این اعتبار می خواهد چه گرهی را باز کند، یادآور شد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی تلاش کردیم به نهادهای مختلف کمک کنیم. به عنوان مثال در بحث معتادان متجاهر بالغ بر 3000 نفر پذیرش داریم و هدف ما پذیرش 7500 نفر است.

  تعامل و همکاری دستگاه ها برای تکمیل پروژه ها ضروری است

شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر چشم انداز تهران را به عنوان کلان شهر نمونه جهان اسلام ترسیم می کردیم، امروزی نبود و با تحول در 4 بخش به دنبال آن هستیم، گفت: در بحث تحول داخلی. و تبدیل شهرداری به مؤسسه خدمات اجتماعی، مهم ترین رکن کار، شما کارمندان عزیز و طلای ناب عنصر انسانی شهرداری هستید.

وی افزود: اگر مدعی ایجاد اردوگاه جهادی اسکان هستیم و متعهد به ساخت 180 هزار واحد در سال شده ایم و تا به امروز روی 340 هزار واحد توافق کرده ایم که از این تعداد 40 هزار واحد شروع به کار کرده است، به این دلیل است که بحث اسکان مسکن مهر کارکنان ما باید در اولویت اول باشند.»

تهدید تصریح کرد: در بحث افزایش حقوق کارمندان کاری را شروع کردیم که نیاز به مجوز نداشت و از طریق سازمان امور استخدامی مسائل را پیگیری کردیم تا عقب ماندگی های این حوزه جبران شود. ما حتی نیروهای عظیمی را اعلام کرده‌ایم که باید برای اطمینان از پایداری شغلشان ردیابی شوند، که شامل حدود 40000 نفر می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه اولین بسته رضایتمندی کارکنان از هفته آینده راه اندازی می شود که در آن بیش از 10 خدمت به کارکنان ارائه می شود، گفت: یکی دیگر از توسعه های مرتبط با بدنه شهر و در دستور کار نوسازی شهر در زنجیره حمل و نقل عمومی که شرایطش را داریم به سمت نوسازی 62.2 درصد از شهر تهران می رویم و مناطق 7 و 18 در این زمینه پیشتاز هستند. 2800 قطعه در خیابان شهید بهشتی منطقه 7 و یک ایستگاه در منطقه 18 تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال پایان دادن به پرونده بسیاری از مشکلات در تهران هستیم، گفت: 30 تا 40 سال است که مردم در همسایگی پاکستان در رنج هستند و باید تملکات را تکمیل و مردم را آزاد کنیم. هفته آینده 4 تا 5 پروژه از این دست در کمیته ماده پنجم خواهیم داشت.

زاکانی تحول سوم را تحول نرم و معنوی شهر می داند و خاطرنشان می کند: تحولات چهارگانه به دنبال الگوی حکمرانی شهری، الگوی شهر، الگوی شهروندی و شهر هوشمند هستند. تحول چهارم، تحول در حوزه فناوری و ایجاد شهر هوشمند است تا شهروندان بتوانند بالاترین سطح خدمات را بر اساس توزیع عادلانه دریافت کنند.

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در نشست با معتمدین و بانفوذین و نخبگان منطقه 7 اظهار داشت: در شهر تهران سه مشکل حاکمیت شهر، شهروندان و محیط زیست شهری داریم؛ شهردار تهران و شهردار تهران. پدران ما در این زمینه زحمت کشیدند و ما سعی می کنیم کارهای خوب آنها را ادامه دهیم، از اشتباهات آنها درس بگیریم و به آینده نگاه کنیم.

  دولت کویت بار دیگر استعفا داد

وی افزود: در شهر از هر جهت تا نقطه مورد نظر فاصله زیادی داریم. به عنوان مثال در منطقه 7 مشاهده می شود که سرانه برای یک زندگی خوب پایین است، منطقه دچار فرسودگی و سرانه فضای سبز پایین است و مشکلات زیادی در منطقه وجود دارد از جمله زیرساخت های شهری مانند با توجه به تکمیل نشدن مترو در منطقه و قطعی خط 6 مترو که این مسائل و پوشش آن باعث آزار شهروندان می شود.

زاکانی با بیان اینکه شهروندان نیازهای متفاوتی دارند که اکثر آنها پاسخ معتبری دریافت نکرده اند و باید با مشارکت شهروندان و در امتداد محور نخبگان بار شهر را به دوش بکشیم و ادامه داد: مدیریت شهری نیز باید از یک مؤسسه خدماتی به یک مؤسسه برای خدمات اجتماعی.با رشد و توسعه در مکان مناسب قرار گیرد. یک سال و 2 ماه و 5 روز در خدمت مردم هستیم. در سال های اخیر به دلیل مشکلات مختلف و البته کرونا، مدیریت شهری آسیب دید و با توجه به شرایط اعتباری پروژه های شهری، در حالت غیرفعال قرار گرفت و هیچ پروژه بزرگی در شهر شروع نشد.

شهردار تهران با بیان اینکه راه پیشبرد کار را از طریق مشارکت با مردم انتخاب کرده ایم، افزود: تقریباً تمامی پروژه های بزرگ شهر تهران از جمله بزرگراه و آزادراه و بهسازی تقاطع 98 آغاز شده و تفاهماتی با ارتش انجام شده است. رسیده اند.، دوشان تپه و 06 ظرفیت های در دسترس انسان هستند.

وی با اشاره به تحولات چهارجانبه در این راستا گفت: مدیریت شهری باید به نهاد خدمات اجتماعی تبدیل شود و نگاه خود را به شهر تغییر دهیم و علاوه بر مشکلات مردم به مردم نیز توجه کنیم. شهری که شما هویت شهر را خواهید ساخت.

شهردار پایتخت ادامه داد: 21 هزار معتاد متجاهر در شهر وجود دارد که برای این یک سال حدود 5 هزار تخت برای این افراد آماده کرده ایم، 2500 تخت دیگر نیز در حال آماده سازی است. ما با بدترین شرایط این افراد مانند زخم های باز و افراد دارای معلولیت شروع کردیم و خدمت به آنها و بازگرداندن آنها به جامعه برای ما ارزشمند است.

زاکانی بیان کرد: امروز مشکل مسکن بحث داغی است و از سال گذشته اعلام کرده ایم سالانه 180 هزار واحد مسکونی می سازیم بنابراین از سال گذشته بر روی 340 هزار واحد مسکونی توافق کردیم.

شهردار تهران با بیان اینکه باید در کنار متولیان شهری به فرهنگ و آموزش توجه کنیم و در این راستا با دستگاه های مختلف دولتی قرارداد بسته ایم، یادآور شد: به عنوان مثال در خصوص تامین مسکن معلمان تعهدات و دغدغه هایی داریم که در این راستا باید به سمت معلمان و معلمان برود. در بحث فرهنگ، زیرساخت های آموزش و پرورش موتور محرکه است و هنر می تواند این اندیشه های فرهنگی را تداوم بخشد.

  شرایط پرداخت نفقه والدین توسط پسر / پاسخ آیت الله فیاض

وی با بیان اینکه تحول در مدیریت شهری و رشد خدمات رسانی در آن، تحول فیزیکی و نوسازی شهر در محور حمل و نقل عمومی از دیگر محورها است، گفت: 2800 قطعه در خیابان شهید بهشتی و کل خیابان بازنگری می شود. ماهیت آن تغییر خواهد کرد. این به ما اجازه می دهد که از این آشفتگی نجات پیدا کنیم و پس از سال ها محله پاکستان را نجات دهیم و بتوانیم تصرفات را انجام دهیم و در این مرحله اجازه دهیم مردم پس از سال ها نفس بکشند.

زاکانی افزود: پروژه های منطقه که چندین سال راکد مانده بود در این مدت فعال شد و تا دو ماه آینده خط 6 وصل می شود و سال آینده ایستگاه های آن فعال می شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور یکی دیگر از تنگناها و سختی هاست و در این شرایط نیازمند مجاهد هستیم، تصریح کرد: مجاهد اول خدمت به مردم است. وظیفه دوم جهاد ذکر و جهاد تبیین و بازگویی و سازندگی در جهت پیشرفت و توسعه شهر است. باید به سمتی حرکت کنیم که افق های غرور آفرین آینده را برای ایجاد امید در جامعه باز کنیم.

وی در ادامه به برخی از نظرات نخبگان و موثرترین آنها اشاره و بیان کرد: توجه ویژه به دانشکده الهیات، رفع مشکلات موسسه هنرمندان، توجه به حوزه ادب و هنر، واگذاری انبارهای شهرداری به بهره برداری مناسب، ساختمان ورزشی. امکانات مجتمع ها، توجه به خانه قرآن. در سرای ملالات و مساعدت با مجوز ساخت مدارس این یکی از مواردی است که در حال پیگیری است. همچنین در مورد نهاد مشورتی باید به اطلاع برسانم که فعالیت این نهاد از سوی دادگاه اتحادیه اروپا ممنوع است، اما ما در حال پیگیری قالب جدیدی هستیم که بخش زیادی از مشاوران در آن مشارکت دارند و این قالب تحول نرم و ایجاد است. مشارکت مردم در محور نخبگان در مدیریت شهری.

بر اساس گزارش سایت شهرستان، زاکانی شهر ما را برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیست و افزود: در تلاش هستیم تا از تمامی آثار اقتباسی نتیجه بگیریم و موضوع مناسب سازی نیز در پروژه ها دنبال می شود. همچنین سعی می کنیم معابر و فضاها را مناسب سازی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید