سرآشپز پوتین: من در انتخابات آمریکا مداخله کردم و به دخالت خود ادامه خواهم داد

poot خبر عجیب

شفقنا- «ایگنی پریگوژین» تاجر روسی نزدیک به رئیس جمهور روسیه که «شف پوتین» نامیده می شود، امروز (دوشنبه) اعتراف کرد که در انتخابات آمریکا دخالت کرده و در آینده نیز به دخالت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، این اولین شناسایی شخصیتی است که واشنگتن رسماً در حلقه تلاش کنندگان برای تأثیرگذاری بر سیاست آمریکا قرار داده است.

پریگوژین در مقاله ای در شبکه اجتماعی شرکت خود به نام کنکورد نوشت: ما در انتخابات آمریکا دخالت کردیم و هنوز هم مداخله می کنیم و به این دخالت ادامه خواهیم داد. ما می دانیم که چگونه این کار را به روش خود و با دقت انجام دهیم.

این اظهارات ساعاتی پیش از انتخابات میان دوره ای آمریکا و در پاسخ به درخواست یک سایت خبری روسی برای اظهار نظر در این باره منتشر شد.

پریگوژین همچنین گفت: “در طی عملیات بسیار دقیق خود، کلیه ها و کبد را به یکباره خارج خواهیم کرد.” او توضیح دقیقی در مورد اینکه دقیقاً چه منظوری داشته و در مورد واکنش مبهم خود توضیحی نداده است.

موضع پریگوژین در پاسخ به سوالی در مورد ادعای دخالت روسیه در انتخابات میان دوره ای آمریکا بیان شد. انتخاباتی که مسکو در چارچوب بحران خود با واشنگتن از نزدیک آن را زیر نظر دارد.

این تاجر نزدیک به ولادیمیر پوتین از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده است. او سال‌ها متهم به دخالت در انتخابات آمریکا، به‌ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 بوده است. او همچنین متهم شده است که با راه‌اندازی ارتش‌های الکترونیکی می‌خواهد بر رای‌دهندگان آمریکایی تأثیر بگذارد.

  نهایی شدن قانون واردات خودرو در شورا حسب مورد

پریگوژین که اغلب او را «آشپز پوتین» می نامند، متهم به تلاش برای تأثیرگذاری بر سیاست آمریکا شده است.

دلیل نامگذاری او به عنوان سرآشپز پوتین این است که او در قراردادهای زیادی برای تامین مواد غذایی به کرملین نقش داشته و قبلاً هرگونه ارتباط با گروه واگنر را رد کرده بود، اما ایالات متحده او را به ارتباط احتمالی با روس ها متهم کرد. مزدوران مرتبط با لیست تحریم های گروه واگنر.

متن کامل خبر را در الجزیره ببینید

دیدگاهتان را بنویسید