راهبرد ما خلق ثروت از طریق دانش است/ پارک پتروشیمی در 13 نقطه در چهار استان جنوبی کشور احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی عسکری مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس شب گذشته در برنامه ویژه سیما با اشاره به اینکه ایده و پیشنهاد ایجاد این پارک ها از سوی پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین پتروشیمی و سهامدار مطرح شده است. شرکت در کشور گفت: شرکت صنعت پتروشیمی خلیج فارس پس از جلسات، جلسات و رایزنی های مثبت و ارزنده با مخبر معاون اول محترم رئیس جمهور و جناب آقای مهندس اوجی وزیر محترم نفت، شرکتی برتر و قوی است که وی دارای زیرساخت ها، نیروی انسانی، توان فنی و مالی است و مسئولیت احداث پارک ها را بر عهده داشت.

جبران تاخیرهای مزمن

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تجربه موفق کشورهایی مانند آلمان، بلژیک، چین، عربستان و … در راه اندازی پارک های پتروشیمی گفت: در زمینه صنایع پایین دستی بسیار عقب هستیم. بازار جهانی سه تریلیون دلاری و تقریباً یک سهم ما آن را نداریم. ما باید روی این عقب ماندگی مزمن کار کنیم. وی افزود: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با این هدف و دغدغه وارد عرصه احداث پارک های پتروشیمی شد و با توجه به ظرفیت های موجود رسیدن به ثروت چند ده میلیارد دلاری اغراق نیست.

احداث پارک در چهار منطقه

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین گفت: با توجه به آماده بودن زیرساخت های لازم اعم از آب، برق، گاز و … پارک های پتروشیمی پارسیان، نایبند، ماهشهر و چابهار زودتر از سایر مناطق ایجاد می شود. ساخته شده

علی عسکری گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ایجاد زیرساخت های اساسی در منطقه چابهار مشارکت دارد و با این اقدام، چهره و روند توسعه این مهم نمایان می شود. پورت تغییر خواهد کرد

  سفارت ایران در بلغارستان عبور و مرور ایرانیان مقیم اوکراین را تسهیل کرد

وی افزود: تا پایان سال اولین غواصی ها را برای شروع اجرای طرح ها در این منطقه انجام می دهیم و هر شرکت یا گروهی که سرمایه و توان فنی دارد باید در ساخت این پارک ها مشارکت کند. از ورودی آنها استفاده می کنیم.

ما در این زمینه طرح ها را اجرا خواهیم کرد و هر شرکت یا گروهی که توانایی مالی و فنی دارد باید در ساخت این پارک ها مشارکت کند. از ورودی آنها استفاده می کنیم.

پیش بینی مکانیسم مالی

علی عسکری با اشاره به اعلام آمادگی بانک های عامل گفت: در این شرایط و با ظرفیت صندوق توسعه ملی و مکانیسم صندوق پروژه، سازوکار مالی ایجاد پارک های پتروشیمی پیش بینی شده است. وی افزود: با ارائه سرمایه کامل و آموزش های فنی، کشور در حوزه تولید ثروت شتاب بیشتری خواهد گرفت و باید این اقدام راهبردی را تکمیل کنیم. وی پیش بینی کرد تا پایان دولت اول آقای رئیسی برخی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.

لزوم ورود نخبگان و شرکت های دانش بنیان بومی

علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه با اشاره به اینکه معتقدیم شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی باید وارد میدان شوند و برای ساخت این پارک ها تلاش کنند و تاکید کرد: تولید ثروت بدون توانمندی های فناوری امکان پذیر نیست. به همین دلیل است که قصد داریم از شرکت ها و افراد با قابلیت های فناورانه و تولیدی و همچنین نخبگان، مربیان، دانشجویان و متخصصان برای مکان یابی و ایجاد مجوزهای لازم استفاده کنیم.

  80 درصد اردبیلی ها نوبت سوم واکسن کراون را دریافت نکردند

وی با بیان اینکه راهبرد ما ایجاد ثروت از طریق دانش است و این پارک ها یکی از مصادیق بارز آن خواهند بود، افزود: شرکت های دانش بنیان داخلی باید در تمامی مراحل از جمله تامین تجهیزات، خطوط تولید و … حضور داشته باشند.

علی عسکری به تجربه موفق آلمان در استفاده از مراکز تحقیق و توسعه اشاره و تصریح کرد: در ایران باید از تمامی ظرفیت ها در زمینه فرآیندها، مخلوط ها یا مخلوط ها (مانند آلیاژسازی) و پس از قالب گیری استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید