بررسی فرآیندهای تداوم کسب و کار ایرانسل توسط وزارت ارتباطات

بررسی فرآیندهای تداوم کسب و کار ایرانسل توسط وزارت ارتباطات

همزمان با هفته پدافند غیرعامل جلسه بررسی وضعیت فرآیندهای تداوم کسب و کار در ایرانسل با حضور مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار و وضعیت این فرآیندها مثبت ارزیابی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این مراسم شامگاه سه شنبه 19 آبان 1401 به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل و در قالب سلسله برنامه های وزارت ارتباطات برگزار شد. و فناوری اطلاعات با حضور مهندس مرتضی رضایی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران. به همراه مدیران و نمایندگان کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ساختمان امام خمینی (ره) ایرانسل غرب تهران برگزار شد.

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجموعه برنامه هایی از جمله مانورهای میدانی و فرضی و فعالیت های اطلاع رسانی، آموزشی و فرهنگی و … را در نظر گرفته است.

یکی از این برنامه ها که در شبکه ایرانسل اجرا شد، اجرای برنامه آزمون تاب آوری شبکه و تداوم کسب و کار و مدیریت بحران بود. در این آزمون، شرایط فرضی بروز مشکل یک عنصر بحرانی در هسته شبکه و از بین رفتن لینک های انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت بررسی شده و در اجرای سناریوهای از پیش طراحی شده، نقاط قوت و ضعف احتمالی در یک. محیط چالش برانگیز ارزیابی و ثبت می شوند.

روسای وزارت ارتباطات حاضر در این آزمایش با تایید نتایج به دست آمده، خواستار برنامه ریزی و اجرای فرآیندهای مشابه در حوزه مدیریت بحران و فرآیندهای تداوم کسب و کار در سایر بخش های وزارت ارتباطات شدند.

  یونیسف: برای نجات کودکان افغان به دو میلیارد دلار نیاز است

همچنین مانور قطع برق مرکز BSC ایرانسل در استان اردبیل روز چهارشنبه با حضور علیرضا حسینی مدیرکل پدافند غیرعامل استان اردبیل، شهریار سرداری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در سایت ایرانسل اردبیل برگزار شد. استان و گروه کارشناسان و ایرانسل. در این مانور پس از قطع برق مرکز BSC، ارتباط لازم توسط باتری ها و ژنراتورهای اصلی و متناوب بدون وقفه و قطعی با موفقیت انجام شد. مدیرکل پدافند غیرعامل استان اردبیل پس از برگزاری این مانور، درخواست انجام مانورهای مشابه توسط سایر اپراتورها را داشت.

در همین راستا یکشنبه هفته گذشته مانور خاموشی واقعی با حضور نمایندگان شرکت توانیر در مرکز داده ایرانسل در شرق تهران انجام و از آمادگی های لازم و عملکرد صحیح فرآیندهای مربوطه اطمینان حاصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید