امتناع گمرک از درآمد بیش از 13 هزار میلیارد تومان

امتناع گمرک از درآمد بیش از 13 هزار میلیارد تومان

گمرک اعلام کرد: در پنج ماهه امسال مبلغ 13 هزار و 151 میلیارد تومان از محل درآمدهای گمرکی و مالیاتی زیان دید.

به گزارش خبرگزاری موج، گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در اجرای جزء (6) بند (الف) تبصره (6) قانون بودجه سال 1401 کل کشور براساس نتایج پنج ماهه اول سال 1401 موضوع معافیت های گمرکی و مالیاتی. و مبلغ 131 هزار و 511 میلیارد ریال تخفیف از محل درآمدهای گمرکی و مالیاتی تحت پوشش قرار گرفت.

این مبلغ شامل حداکثر 38 هزار و 993 میلیارد ریال معافیت و معافیت از معافیت قانونی، مبلغ تا سقف 61 هزار و 351 میلیارد ریال معافیت و تخفیف مالیات بر ارزش افزوده و مبلغ تا سقف 31 هزار و 165 میلیارد ریال معافیت و تخفیف از عوارض شهرداری، کل درآمدی که گمرک رها کرده است.

قسمت (6) بند (الف) تبصره (6) قانون بودجه در سال 1401 کل کشور وزارت اقتصاد و دارایی را موظف کرد با هدایت معافیت های مالیاتی و گمرکی و شفاف سازی حمایت های مالی، سیاست های مالیاتی و اعتباری گمرکی با نرخ صفر را جایگزین معافیت های مالیاتی قانونی مقرر در قانون مالیات های مستقیم کند. قانون پرونده گمرکی کلیه معافیت های مالیاتی و گمرکی و معافیت های آنها را مشخص کنید. این فهرست باید شامل حوزه فعالیت افراد، میزان درآمد مالیاتی و گمرکی محاسبه نشده به دلیل این معافیت ها و مبنای قانونی این معافیت ها باشد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران بر اساس این بند از قانون، این فهرست تهیه و به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شده است.

  وزارت خارجه عراق حمله موشکی به منطقه القدر را قویا محکوم کرد/ ما متعهد به تضمین امنیت نمایندگی های دیپلماتیک هستیم

دیدگاهتان را بنویسید