همکاری در سازمان شانگهای و اوپک پلاس، در مرکز رایزنی پوتین و بن سلمان

632ccda7423604725454a18a خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور روسیه و ولیعهد عربستان در خصوص موضوعات دارای اهمیت مشترک از جمله همکاری در سازمان شانگهای و بازار نفت گفتگو کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از میدل ایست نیوز، کاخ کرملین از گفت و گوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان درباره موضوعات مشترک از جمله همکاری های اقتصادی و بازار نفت خبر داد.

به گزارش روسیه الیوم، بر اساس بیانیه کاخ ریاست جمهوری روسیه، پوتین سالروز تاسیس کشور عربستان سعودی را به سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و مردم این کشور تبریک گفت.

با توجه به تصمیم اخیر در نشست سمرقند مبنی بر اعطای عنوان شریک گفتگو به عربستان سعودی، دو کشور در مورد همکاری در چارچوب سازمان همکاری شانگهای گفتگو کردند.

محمد بن سلمان به نقش فزاینده سازمان همکاری شانگهای در روابط بین‌الملل اشاره کرد و گفت: عربستان آماده مشارکت فعال در فعالیت‌های این سازمان است.

محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین هماهنگی بین روسیه و عربستان سعودی برای ثبات بازارهای جهانی نفت را بررسی کردند.

دو کشور تلاش ها در چارچوب اوپک پلاس را قابل توجه ارزیابی کردند و بر عزم خود برای ادامه پایبندی به توافقات انجام شده تاکید کردند.

بن سلمان به پوتین گفت که عربستان سعودی در هفته انرژی روسیه که قرار است در 12 تا 14 اکتبر برگزار شود، حضور در سطح بالایی خواهد داشت.

کاخ کرملین گزارش داد که دو کشور از تحویل اسرا از عربستان سعودی در دونباس با میانجیگری ولیعهد سعودی ابراز خرسندی کردند.

طرفین همچنین بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی و افزایش مبادلات تجاری و تقویت همکاری های متقابل دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کردند.

  6 ایرانی مفقود شده در انفجار ایروان سالم هستند

بن سلمان و پوتین نیز بر ادامه روابط دوجانبه توافق کردند.

دیدگاهتان را بنویسید