مطالعه جدید: کرونا خطر ابتلا به اختلالات مغزی طولانی مدت را افزایش می دهد

maghz خبر عجیب

شفقنا- محققان آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کردند: افرادی که قبلاً به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، یک سال پس از بهبودی، نسبت به افرادی که هرگز به این ویروس مبتلا نشده اند، بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات و آسیب های مغزی هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز، این مطالعه یکساله که در مجله معتبر Nature Medicine منتشر شد، بر اساس ارزیابی سلامت مغز بیماران مبتلا به 44 اختلال مختلف با استفاده از میلیون ها سال سابقه پزشکی انجام شد. سرباز آمریکایی – رنج می برد، متمرکز بود.

زیاد العلی، محقق ارشد دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در بیانیه ای گفت: نتایج این مطالعه اثرات مخرب طولانی مدت ابتلا به کووید-19 را نشان می دهد.

در جزئیات نتایج این مطالعه آمده است: اختلالات حافظه موسوم به مه مغزی شایع ترین علامت بوده و با مقایسه گروه های مختلف به این نتیجه رسیده است که افراد مبتلا به کووید-19 77 درصد بیشتر در معرض مشکلات حافظه قرار دارند.

نتایج این مطالعه ادامه داد: افرادی که به این ویروس آلوده شده بودند نسبت به گروهی که هرگز به این ویروس مبتلا نشده بودند 50 درصد بیشتر مستعد سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون بودند.

نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد بیمارانی که در گذشته به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، در مقایسه با سایر گروه‌ها، ۸۰ درصد بیشتر در معرض اختلالات مغزی، ۴۳ درصد بیشتر در معرض مشکلات سلامت روانی مانند اضطراب و افسردگی هستند. 35 درصد بیشتر مستعد سردرد و 42 درصد بیشتر مستعد اختلالات حرکتی مانند لرزش هستند.

  سایه سرانجام به سرزمین خود بازگشت/ دغدغه همیشگی سایه حفظ حریم وطن بود.

در این مطالعه، پرونده پزشکی حدود 154000 جانباز آمریکایی که از اول مارس 2020 تا 15 ژانویه 2021 به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت و با داده های 5.6 میلیون بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مدت مشابه مقایسه شد. . آلوده نبودند و همچنین با داده های 5.8 میلیون نفر دیگر قبل از ورود کرونا به آمریکا مقایسه شدند.

بیمارانی که قبلاً به کووید-19 مبتلا شده بودند، از اختلالات مغزی و سایر تفاوت‌های عصبی رنج می‌بردند و هفت درصد بیشتر از گروه مشابهی از جانبازانی که هرگز به این بیماری مبتلا نشده بودند، مبتلا بودند. تیم تحقیقاتی می‌گوید که نتایج این مطالعه ممکن است برای نزدیک به 6.6 میلیون آمریکایی که از آسیب مغزی ناشی از کرونا رنج می‌برند، مرتبط باشد.

خبر کامل را در اسکای نیوز ببینید

دیدگاهتان را بنویسید