راه های پیشگیری از آلزایمر/ 15 درصد مردم ایران از سنگ کلیه رنج می برند/ محسنی بندپی: داروی لازم برای بیماران SMA موجود نیست

2266664 خبر عجیب

شفقنا- سنگ کلیه و آلزایمر از شایع ترین بیماری ها در ایران هستند، به طوری که گفته می شود حداقل 10 درصد از جمعیت کشور از سنگ کلیه رنج می برند و البته راه هایی برای پیشگیری از این بیماری ها یا کاهش سرعت این بیماری وجود دارد. تضمین شده است.

10 تا 15 درصد ایرانیان سنگ کلیه دارند

گلبان سهراب متخصص تغذیه و رژیم غذایی با اشاره به اینکه حدود 10 تا 15 درصد مردم ایران به یکی از انواع سنگ کلیه مبتلا هستند، اظهار داشت: ژنتیک، ناهنجاری های تشریحی و تغذیه نامناسب از عوامل اصلی ایجاد سنگ کلیه است.

وی با بیان اینکه مصرف محدود مایعات یکی از عوامل اصلی ایجاد سنگ کلیه است، افزود: مواد محلول در آب لوله کشی بسته به منطقه جغرافیایی و نوع خاک متفاوت است.

متن کامل خبر اینجا بخوانش

راه های پیشگیری از بیماری آلزایمر

فرزاد اشرفی متخصص مغز و اعصاب درباره بیماری آلزایمر می گوید: حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش و تمرین بدنی در پیشگیری از این بیماری موثر است. انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مانند ساماندهی کارها و باغبانی در کاهش شروع و تشدید بیماری آلزایمر مؤثر است.

وی تاکید کرد: تحقیقات نشان می دهد که خواندن نمازهای مذهبی و شرکت در فعالیت های اجتماعی موجب تقویت حافظه، کند شدن پیری مغز و پیشگیری از آلزایمر می شود.

متن کامل خبر اینجا بخوانش.

داروهای لازم در دسترس بیماران SMAتنظیم نشده

محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو درباره مشکل تامین داروی بیماران SMAگفت: متاسفانه دارو در اختیار برخی بیماران قرار نگرفته است و در جلسه آتی کمیسیون مراقبت های اجتماعی و توانبخشی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این موضوع را پیگیری و بررسی خواهم کرد.

  مراسم ولادت حضرت آیت الله العظمی خویی در لندن حجت الاسلام والمسلمین کشمیری تمرکز بر برگزاری همایش های اختصاصی آثار آیت الله خویی + عکس

وی افزود: حتما از مسئولان برنامه و بودجه و سازمان غذا و دارو دعوت خواهیم کرد تا با حضور در این جلسه توضیحات لازم را بدهند تا مشکل داروهای بیماران لاعلاج حل شود.

متن خبر اینجا بخوانش.

دیدگاهتان را بنویسید