دادستان کل کشور: کمیسیون جرایم خشن و سرقت تشکیل شد

به گزارش شفقنا از مهر، جلسه امروز بررسی راهکارهای برخورد با مجرمان جرایم خشن و سارقان مسلح با حضور حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور، صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، القاصی مهر، رئیس قاضی برگزار شد. استان تهران سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ و تعدادی دیگر توسط ماموران قضایی و انتظامی انجام شد.

در این جلسه آخرین وضعیت اقدامات دادگستری فراج در برخورد با مجرمان خشن و سارقان مسلح، تصمیمات برای مقابله با سرقت مسلحانه و جرایم خشن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری با اشاره به برگزاری نشست تخصصی بررسی راهکارهای برخورد با مجرمان جرایم خشن و سارقان مسلح گفت: با توجه به اهمیت نقش امنیت عمومی اعم از مالی، امنیت روانی یا جانی، قوه قضائیه و دستگاه حاکم وظیفه دارند هر کاری که ممکن است برای ایجاد این امنیت برای مردم انجام دهند.

وی افزود: متأسفانه هر از چند گاهی شاهد حوادثی هستیم که باعث ایجاد حس ناامنی در مردم می شود و حتی اگر موارد زیاد نباشد، از نظر پخش در شبکه های مجازی باعث ایجاد حس ناامنی در جامعه می شود. بنابراین دستگاه قضایی و مسئولان موظفند محیط امنی را برای مردم فراهم کنند.

رئیس دادگستری کشور یادآور شد: برای جلوگیری از این بلاتکلیفی ها و با توجه به مسئولیت قوه قضائیه، نیروی انتظامی و نهادهای ذیربط و با توجه به تاکیدی که رئیس قوه قضائیه بر این موضوع دارد، لازم بود جلسه هماهنگی تشکیل شود. به طوری که بیش از گذشته پلیس و دستگاه قضایی مجبور به هماهنگی با یکدیگر بودند.

  چاق، شهر خرد و کارآفرینی / مانور اشتغال بالا برای مددجویان کمیته امداد شهرستان کهک

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه امروز جلسه مفصلی با ماموران نیروی انتظامی و همکاران دستگاه قضایی تهران داشتیم، اظهار داشت: در این جلسه خسارت بررسی و نیازها مورد توجه قرار گرفت. مقرر شد این معضل با اولویت بیشتری در دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی کشور مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دادستانی کشور تاکید کرد: مقرر شد کمیسیون ویژه ای در دادسرا برای پیگیری معضل سرقت ها به ویژه سرقت هایی که با خشونت و زورگویی همراه است تشکیل شود که باید سریع و بدون معطلی به موضوعات خاص و مهم رسیدگی شود. .

وی بیان کرد: در نظر داریم رسیدگی به سرقت هایی با ویژگی های خاص که ایجاد بلاتکلیفی و همراه با استفاده از سلاح سرد یا گرم است را در اولویت قرار دهیم و ظرف یک ماه این کار را به نتیجه نهایی برسانیم.

دادستان کل کشور گفت: کسانی که ادامه این روش را در دستور کار خود دارند بدانند که قوه قضائیه و نیروی انتظامی با قاطعیت و سرعت بیشتری به این پرونده ها رسیدگی خواهند کرد.

وی به مجرمان هشدار داد و تاکید کرد: کسانی که به هر نحوی از سلاح سرد یا گرم استفاده می کنند; این گونه اعمال از مصادیق محرم محسوب می شود و موجب عذاب محرم می شود. اگر دادگاه تصمیم بگیرد شاید در همان جایی که این جنایت را انجام داده اند مجازات شوند تا مردم شاهد و ناظر باشند.

رئیس دادستانی کشور یادآور شد: پلیس نیز متعهد است از هفته آینده بستر امنیت عمومی را به شکل چشمگیرتری فراهم کند و شرایط را برای تامین امنیت عمومی به نحو مطلوب تری در جامعه در نظر بگیرد.

  جلوگیری از آسیب به دستگاه ها نیاز به نظارت الکترونیکی دارد

حجت الاسلام منتظری افزود: امیدواریم این تعامل و هم افزایی بین دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی روز به روز بیشتر شود و شاهد چنین اقداماتی که تاسف آور و تاثیرگذار بوده و در حد نظام جمهوری اسلامی نیست نباشیم. سیستم بیایید با همکاری ضریب امنیت جامعه را بالا ببریم.

وی نحوه برخورد با مخلان نظم عمومی و مرتکبین جرایم سنگین را نیز بیان کرد: اگر مردم شاهد چنین حوادثی هستند با تلفن همراه خود مستندسازی کنند زیرا مستندسازی این گونه جرائم برای دستگاه قضایی بسیار مهم است. در این مکان حضور دارند و برای رسیدن وقت می گذارند. بنابراین مردم می توانند در این زمینه همکاری کنند و اطلاعات خود را در اختیار این نیرو قرار دهند.

رئیس دادستان کل کشور تاکید کرد: یکی دیگر از وظایف اصلی که باید در دستور کار قرار گیرد، پیشگیری است و در جلسه امروز این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با هشدار به سارقان جرایم سنگین خاطرنشان کرد: آخرین هشدار به عاملان این جرایم این است که نیروی انتظامی نسبت به گذشته قویتر است و قوه قضاییه انگیزه بیشتری برای ایجاد امنیت بیشتر در جامعه دارد و ما امید است با همکاری مردم بتوانیم اندک ابهاماتی را که در جامعه وجود دارد برطرف کنیم. تا آنچه را که شاهد آن هستیم ریشه کن کنیم و مردم از نظر روانی و جسمی احساس امنیت بیشتری کنند.

سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز در حاشیه این نشست گفت: پلیس در تمامی جرایم به محض وقوع، بحث جدی را بر پیگیری و برخورد با مجرمان و حل و فصل جرائم دارد. در دستور کار خود هستند.

  پیش بینی اشتغال بیش از هزار زندانی در زندان های گیلان / قرارداد با پیمانکاران پوشاک و بسته بندی در گیلان

وی افزود: طبیعتاً جرایم خشن و جرایمی که باعث ایجاد بلاتکلیفی در جامعه می شود برای پلیس مهم است و با تلاش هایی که در دستور کار داریم می توان گفت که جرایم خشن، مجرمانه و مسلحانه تقریباً 99 درصد آنها حل شده است. و با عاملان آنها برخورد کردیم.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ افزود: در یکی دو سال اخیر اقدام جدیدی را در دستور کار قرار داده ایم که با احیاء و ردیابی پرونده های این گونه جرائم که در 10 سال گذشته به نتیجه نرسیده اند، اقدام می کنیم.

وی گفت: البته همه جرایم مهم است اما جرایم خشن و مواردی که التهاب در جامعه وجود داشته باشد و رفتار متخلف خشونت آمیز و برخوردی باشد برای پلیس اهمیت بیشتری دارد.

وی یادآور شد: با عاملان جرایم سنگین و سرقت های مسلحانه در حوزه دستگیری و افشای آنها با جدیت و جدیت بیشتری برخورد می کنیم و آن را در اولویت کاری خود قرار داده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ یادآور شد: امیدواریم دستگاه قضایی بدون اتلاف وقت و سریعتر به این گونه موارد رسیدگی کند و مجازات های سنگین تری برای این گونه افراد در نظر بگیرد تا حرکت منسجم و هماهنگ در برخورد با این گونه افراد بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید