تکواندو نوجوانان آسیا 8 مدال رنگ برای نمایندگان ایران

شفقنا- در نخستین روز از رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا، نمایندگان تکواندو نونهال با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست یافتند.

به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ چهارمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان آسیا با حضور 213 تکواندوکار از 25 کشور از صبح امروز (چهارشنبه 11 شهریور) به میزبانی هوشی مین ویتنام آغاز شد و نمایندگان کشورمان با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و یک برنز موفق شدند.

پرنیان نوری وزن -44 کیلوگرم; اشواری در دور اول در 2 راند سونا وان از هندوستان را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل انگو تای از ویتنام در 2 راند به برتری رسید و در مقابل مبینا باباسادیدوا از ازبکستان با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و راهی جام حذفی شد. وی در این مرحله با غلبه بر یونسو کیم از کره جنوبی به مدال طلا دست یافت.

در وزن 51- کیلوگرم؛ ساینا علیپور با شکست آخانیم از قزاقستان راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در 2 راند متوالی مقابل مان لو چو از چین تایپه پیروز شد و با غلبه بر یوجین لی از کره جنوبی به مدال طلا دست یافت.

فاطمه اسکندرنیا در وزن 59- کیلوگرم ابتدا در 2 راند پرنبک از قزاقستان را شکست داد و سپس با غلبه بر سای راوا رانپو از هند فینالیست شد. او در مرحله با پیروزی در 2 راند مقابل جونگ کان از کره جنوبی طلا گرفت.

در وزن 41 کیلوگرم امیرمحمد نصیر احمدی در 2 راند سلطان بیک تاشپولاتوف از ازبکستان را شکست داد سپس به مصاف هو سو از هنگ کنگ رفت و او را 2 بر صفر شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف رودان سینوکبوجان از فیلیپین رفت و با پیروزی در 2 راند در دیدار فینال مقابل تاسکین از قزاقستان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

  افرادی که پس از اجرایی شدن قانون افزایش حقوق بازنشسته می شوند، تا سقف مصوب تعدیل متناسب دریافت خواهند کرد

محمدحسین تقی پور در دور نخست در وزن ۵۷- کیلوگرم چائو کوانگ از چین تایپه را شکست داد و سپس با غلبه بر کانگ ونگ از کره جنوبی به دیدار نهایی راه یافت. تقی پور در فینال مقابل داریان زنیش از قزاقستان با نتیجه 2 بر یک به مدال طلا دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم ساسان درزی ابتدا در 2 راند علی دابیسف از قزاقستان را شکست داد و سپس در مرحله نیمه نهایی با همین نتیجه جائه یون لی از کره جنوبی را شکست داد. وی در دیدار پایانی با شکست آخاجون از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.

نیما عبداللهی در هر دو دور وزن منهای 33 کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی ریاتو کاوایی از ژاپن را شکست داد و با همین امتیاز فی لانگ از میزبان را شکست داد. وی در فینال مقابل سماتولی از قزاقستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

باران جمال لیوانی وزن 29- کیلوگرم; وی در اولین دیدار مقابل جین سونگ از کره جنوبی در هر دو راند پیروز شد اما در نیمه نهایی مغلوب یارینا پوگانتسوا از قزاقستان شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن 49- کیلوگرم مبین علیپور و در وزن 37- کیلوگرم پرنیان ساکی با شکست مقابل رقبای خود از دور مسابقات کنار رفتند.

در پایان اولین روز این رقابت ها امیرمحمد نصیر احمدی در وزن منهای 41 کیلوگرم، محمدحسین تکی پور در وزن منهای 57 کیلوگرم، ساسان درزی در وزن منهای 65 کیلوگرم، پرنیان نوری در وزن منهای 44 کیلوگرم، ساینا علیپور در وزن منهای 51 کیلوگرم و فاطمه اسکندرنیا به مدال طلا دست یافتند. دسته 59- کیلوگرم؛ نیما عبداللهی در وزن منهای 33 کیلوگرم نقره و باران جمال لیوانی مدال برنز را کسب کردند.

  آیت الله اراکی: عده ای در زندگی حیوانی و جسمانی خود مانده اند.

سرپرست تیم تکواندو نوجوانان در گروه دختران شهره خلج زاده است که فاطمه نعمتی و مطهره رضایی به عنوان مربی او را همراهی می کنند. برای پسران سرمربی کروش رگلی، دستیاران هوشیار دیندار و محمد علوی و گلمحسن ذوالقدری سرمربی تیم کشورمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید