تأثیر خانواده در سوق دادن جوانان به محافل قرآنی

خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین معزی در یادداشتی تاکید کرد: خانواده به عنوان رکن مهم جامعه تاثیر بسزایی در سوق دادن و ورود نوجوانان و جوانان به محافل قرآن و معارف دارد.

به گزارش شفقنا، محمدحسین معزی در یادداشتی به مناسبت برگزاری اختتامیه دوره حفظ قرآن کریم در حوزه علمیه امام حسن مجتبی (علیه السلام) لواسان، به وضعیت دینی جامعه و فرهنگ قرآنی کشور پرداخت:

روز گذشته اختتامیه دوره ۴۵ روزه حفظ قرآن ویژه قرآن آموزان جدید در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (علیه السلام) لواسان برگزار شد.

این دوره به همت حوزه علمیه امام حسن مجتبی (علیه السلام) لواسان و به همت مؤسسه حضرت زهرا بیت الاحزان سلام الله علیها به مدت بیش از 40 روز و با حضور نزدیک به 30 نفر از نوجوانان و جوانان برگزار شد. در دوره تابستانی شرکت کردند و توانستند قرآن را حفظ کنند. از یک جزء تا سه جزء و انشاالله با حضور در دوره بلند مدت سالانه کل قرآن کریم را حفظ خواهند کرد.

ما معتقدیم حوزه علمیه خانه فعالیت های دینی، علمی و آموزشی است و در این راستا حوزه علمیه امام حسن مجتبی (علیه السلام) لواسان توانست با همکاری سایر نهادهای دانشگاهی دوره آموزشی حفظ قرآن را برگزار کند.

در روزهایی که عده ای با ناامیدی حرف می زنند و با ترسیم آینده ای منفی و تیره در جامعه باعث دلسردی می شوند و همراه با تبلیغات دشمنان دین به یکباره با دیدی ناب به جامعه اسلامی ایران حمله می کنند. نوجوانان و جوانانی که به خاطر خود اوقات فراغت خود را سپری می کنند تابستان خود را وقف شرکت در دوره حفظ قرآن کرده اند، مسلم است که آینده جامعه اسلامی سرشار از امید و انشالله تبلیغات دشمنان است. دین محکوم به شکست خواهد بود.

  چین از قزاقستان حمایت می کند

انشاالله این چهره های جوان علاوه بر حفظ قرآن به مفاهیم آن برسند و در آینده جزو بهترین علما در زمینه دین و معارف باشند.

همانطور که مقام معظم رهبری به متولیان فرهنگی فرمودند امید را در جامعه ایجاد کنند، ما معتقدیم یکی از مصادیق امید آفرینی در جامعه برگزاری چنین دوره هایی برای نوجوانان و جوانان است چرا که در شرایط کنونی تربیت افراد متعهد نیروی انسانی متدین و انقلابی یکی از زیرساخت های مهم و ضروری برای آینده جامعه اسلامی است.

خانواده به عنوان رکن مهم جامعه در هدایت و معرفی نوجوانان و جوانان به محافل قرآن و معارف تأثیر بسزایی دارد.

هم اکنون هزاران نوجوان و جوان در سراسر کشور در مؤسسات مرتبط با بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها مشغول یادگیری حفظ کل قرآن، مفاهیم و معارف قرآن هستند.

امام رضا علیه السلام می فرمایند: اگر فضایل کلام ما و زیبایی معارف اسلامی به مردم برسد از ما پیروی می کنند و امروز شاهد نمونه بازاری این حدیث رضوی در عرصه فرهنگی و دینی هستیم. جوامع

خانواده ها و اقشار مختلف مردم وقتی زیبایی کلام اهل بیت علیهم السلام را می بینند، آماده می شوند تا با هزینه شخصی جوانان و جوانان خود را برای آموزش دینی و قرآنی آماده کنند و با تشویق و ترغیب آنان. کودکان به آنها کمک می کنند تا به بالاترین رتبه های علمی دست یابند و به کمک آموزش های دینی و قرآنی برسند.

تلاش خانواده ها و کارکنان دوره، تزریق امید به جامعه است و نشان می دهد که با وجود شرایط سخت جامعه، افرادی هستند که معارف دینی را به خوبی درک می کنند و برای تحقق و تبیین فرهنگ قرآنی تلاش می کنند. .

  اگر بن بست سیاسی ادامه یابد؛ آیا رئیس جمهور و دولت فعلی عراق به کار خود ادامه خواهند داد؟

دیدگاهتان را بنویسید