امروز در شرایطی هستیم که پست بانک ایران می تواند با بانک های دولتی و خصوصی رقابت کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، دکتر شیری در این جلسه روز دوشنبه 10 مرداد اظهار داشت: با برنامه ریزی مناسب از سال 1396، امروز در شرایطی قرار داریم که بانک می تواند همکاری با بانک های دولتی و رقابت خصوصی.

وی افزود: اگر 20 درصد از شما با گذراندن دوره های آموزشی دیدگاه خود را نسبت به موضوعات مختلف تغییر دهید، این ظرفیت برای انتقال دانش به بدنه پایین دستی و انتقال اطلاعات صحیح به بدنه بالا بسیار مهم است که نیازمند تجهیزاتی با بیشترین دانش نوین بانکی است. . اشراف سؤالات

مدیرعامل بانک با اشاره به اینکه معاونین بانک در هر یک از ستادها و ادارات اجرایی باید در جایگاه خود بهترین باشند، گفت: انتظار دارم معاونان در جایگاه خود درجه یک باشند و می دانم شما نقش مهمی در نظام دارید.

وی افزود: پست بانک ایران موفقیت خود را بیشتر مدیون معاونین خود است و در آینده سکاندار حوزه کاری خود خواهید بود و بر اساس شایسته سالاری در جایگاه بهتری قرار خواهید گرفت.

شیری با اشاره به اینکه پست بانک ایران به عنوان یک بانک دولتی باید در بازار سرمایه با بانک های خصوصی رقابت کند، گفت: این بانک در سال 1393 در شرایطی قرار داشت که بیش از سه هزار و 296 میلیارد ریال و 100 درصد ثبت نام کرده بود. زیان انباشته سرمایه تا سال 1396 این رقم به 11 هزار میلیارد ریال و چهار برابر سرمایه ثبت شده رسید و وضعیت بسیار سختی را برای پست بانک ایران ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه برای برون رفت از این وضعیت باید برای بانک برنامه ریزی می کردیم، ادامه داد: با برنامه ریزی مناسب از سال 2018، امروز در شرایطی قرار داریم که بانک می تواند با بانک های دولتی و خصوصی رقابت کند.

  شماره قرارداد کی روش با تیم ملی ایران اعلام شد/ حضور مبهم جواد نکونام در کادر فنی

وی تاکید کرد: امسال بر اساس قانون بودجه و تکالیف قانونی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای پست بانک ایران محول کرده است، 18 هزار میلیارد ریال برای خرید تضمینی گندم اختصاص داده ایم که همه چیز را پرداخت کرده اند و برای برخی از بانک های بزرگ این مبلغ 20 هزار میلیارد ریال بوده است و این نشان می دهد که اگرچه در بازار پول از برخی بانک های قدیمی کوچکتر هستیم، اما در عرصه رقابت با آنها همتراز هستیم و در وضعیتی که بدهی و اضافه برداشت از بانک مرکزی ج. ما نداشته ایم

مدیرعامل این بانک با اشاره به اینکه یکی از مشکلات پست بانک ایران در سال های اخیر عدم تعادل در تراز دارایی ها و بدهی ها بود، تصریح کرد: امروز با تراز این دو شاخص در سال گذشته به سود 12 هزار میلیارد ریالی دست یافتیم.

شیری تاکید کرد: در بودجه سال 1400 قانونگذار 1000 میلیارد ریال سود برای پست بانک ایران در نظر گرفته و این سود را در سال 1400 قبل از کسر مالیات به 13 هزار و 580 میلیارد ریال رساندیم و از این سود سهام پرداخت کرده ایم و در حال تعقیب هستیم. افزایش هفت برابری سرمایه، وزن بانک را در بین رقبای خود بسیار بیشتر می کند.

مدیر ارشد بانک گفت: پست بانک ایران به سپرده های چند مشتری بزرگ وابسته نیست. بلکه سپرده های تمامی مشتریان بانک را به این نقطه رسانده است، گفت: تراز فیزیکی، نتایج و صورت های مالی بانک نشان می دهد که ما یک بانک سهامی عام هستیم که حقوق سهامداران، سپرده گذاران و کارکنان آن جاری است و ما نمی توانیم حق یکی برای پرداخت به دیگری.

  الزامات و مقاطع مهم در اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه ها و توزیع عادلانه

وی افزود: در مجمع سال مالی 1400 که تیرماه گذشته برگزار شد، حدود 32 هزار میلیارد تومان سود قطعی که متعلق به سپرده گذار بوده و قانون اجازه پرداخت آن را به سهامداران نمی دهد، مشخص شد و 700 میلیارد تومان. تومان هم به سهامداران تعلق گرفت برای آنها بود و نمی توانیم به همکاران پرداخت کنیم.

مدیرعامل این بانک با بیان اینکه پست بانک امروز با تلاش همه همکاران به سمت مقصد حرکت می کند، تصریح کرد: آینده پست بانک ایران در این راه متوقف نمی شود، بلکه در مرحله اول با بانکداری تخصصی و توسعه در حوزه فناوری اطلاعات که یک تعهد قانونی است این بانک است و بر این اساس اساسنامه جدید (که برای تصویب در هیات پول و اعتبار است) نوشته شده است، ظرفیت جدیدی برای بانک ایجاد می شود و در مرحله دوم پست بانک ایران با توسعه خرده‌بانی در مناطق روستایی و مناطق محروم قدمی خواهد گذاشت مسیر آینده منتهی به پیشرفت است.

شیری با تاکید بر اینکه بیش از 83 درصد از پرونده های تسهیلات بانکی زیر 200 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: ماموریت بانکداری خرد بانک باید معطوف به باجه های بانکی روستایی باشد و ماموریت تخصصی بانکی در حوزه فناوری اطلاعات در خارج از شعب انجام شود. و پرداخت ها ریز سرویس ها نباید در شعبه انجام شود و سیستم باید به سمت خدمات غیر حضوری حرکت کند و در مرحله بعد این تسهیلات در باجه های بانک روستایی که نمایندگان رسمی و شرکای تجاری بانک حضور ندارند و پرونده ها انجام شود. باید به صورت مجازی و با خدمات ابری انجام شود تا در این پیشخوان ها ذخیره شود و این تنها گوشه ای از ظرفیت بانکداری دیجیتال است.

  دستور وزیر بهداشت برای آماده سازی دانشگاه های علوم پزشکی جنوب کشور

وی با بیان اینکه بانکداری شرکتی نیز یک روش بانکداری دیجیتال است و باید از ظرفیت حضور در اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نهایت استفاده را ببریم، افزود: نظام بانکی باید به روی فناوری و دانش بنیان باز باشد. شرکت ها و ارائه خدمات مطلوب به آنها و این هدف تنها از طریق در اختیار داشتن نیروی انسانی آموزش دیده و متخصص امکان پذیر است.

شیری با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید شناخت کاملی از مسائل و دانش روز داشته باشند ادامه داد: اگر 20 درصد از شما با گذراندن دوره های آموزشی نظر خود را نسبت به موضوعات مختلف تغییر دهید به همین نسبت بیش از هشت درصد نظرتان تغییر می کند. بانکی که ایجاد می کنید تغییر می کند و این ظرفیت برای انتقال دانش به بدنه پایین دستی و انتقال اطلاعات صحیح به بالادستی بسیار مهم است که نیاز به تجهیزاتی با دانش روز و تسلط بر مسائل دارد.

مدیرعامل این بانک افزود: پست بانک ایران یک بانک دولتی دولتی و دارای مقررات دولتی است و هدف ما این است که کارکنان این بانک از نظر رفاهی، معیشتی، دانشی و آموزشی هم سطح سایر بانک ها باشند، اما در برخی موارد دست ما بسته است و در این شرایط باید دست خود را بگیریم و جایگاه فعلی بانک را حفظ کنیم و به افق روشن‌تر، موقعیت‌های بهتر و بزرگ‌تر در بازار سرمایه کشور نگاه کنیم و به همه عوامل جهت دهی کنیم. در این دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید