استفاده از ۱۱۶۰ پروژه عمرانی، تولیدی و صنعتی گیلان در هفته دولت

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاحیه ویژه برنامه های هفتگی دولت گیلان وی در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر نمونه بارز مدیران در سبک انقلاب اسلامی بودند، گفت: شهدا چراغ هدایت مسئولین و مردم بودند و واجب است. همه ما با این شهدای عزیز پیمان ببندیم و گام های موثری برداریم.

وی عزت نظام جمهوری اسلامی و تحقق اعلام گام دوم انقلاب اسلامی را از مهمترین شعارهای دولت انقلابی دانست و گفت: مهمترین شعارها و برنامه های دولت مردمی بر اساس اعلام گام دوم انقلاب استقلال، آزادی، عزت، معنویت، عدالت، اخلاق و عقلانیت است که توجه به آن می تواند به توسعه و پیشرفت کشور کمک کند.

دکتر عباسی با تاکید بر لزوم توجه به حمایت از مظلومان در نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: خطوط اصلی حکومت داری مردمی صراحت و شجاعت در مقابل ظالمان در راستای حمایت از مظلوم است. و مستضعفین برای رسیدن به این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان هدف دولت را اقدامات جهادی بر اساس اصل «ما می توانیم» عنوان کرد و گفت: شعار «ما می توانیم» برگرفته از بیانات امام راحل (ره) است که در کشور و استان گیلان.

وی با تاکید بر لزوم توجه به اجرای سیاست ها و برنامه های دولت سیزدهم بر اساس افق 1404 تصریح کرد: دولت مردمی برنامه های راهبردی خود را بر اساس اسناد فوق و با توجه به واقعیت های موجود در جامعه و افق تهیه و ارائه کرده است. از سال 1404 تاکنون گام های خوبی بر این اساس برداشته شده است.

  پرداخت 573 میلیارد تن برای بازسازی و نوسازی صنایع گیلان

    برنامه های هفتگی دولت گیلان

استاندار گیلان با اشاره به وضعیت مشکلات در ابتدای دولت سیزدهم گفت: در ابتدای دولت با مشکلات عدیده ای از جمله بیماری کرونا مواجه بودیم و با تلاش های انجام شده تاکنون 64 میلیون نفر دریافت کردند. در اولین دوز واکسن کرونا، 58 میلیون نفر دوز دوم و 23 میلیون نفر نوبت سوم را تزریق کردند.

دکتر عباسی با بیان اینکه در سال 1400 با کسری بودجه مواجه بودیم، تورم 47 درصدی و هشت میلیارد تومان اعتبار برای تامین کالاهای اساسی هزینه شد که مشکلاتی را برای مردم و دولت ایجاد کرد.

وی حذف ارز ترجیحی را اقدام بسیار موثر و مهم دولت دانست و گفت: توزیع عادلانه یارانه ها اقدام بسیار خوبی است که توسط دولت انجام می شود زیرا باعث ترویج این یارانه مهم و جلوگیری از فساد می شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تامین اعتبار از طریق وام بانکی را فاجعه ای برای اقتصاد کشور خواند و افزود: از ابتدای کار دولت تاکنون از وام های بانکی برای تامین اعتبار استفاده نشده است در حالی که قبل از شروع کار دولت 55 هزار میلیارد تومان برای وام بانکی مصرف شد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته 84 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در اختیار مردم قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در چهار ماهه امسال 86 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به حساب مردم واریز شده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان از ظرفیت های خوبی بر اساس زیرساخت های ریلی و دریایی برخوردار است، تصریح کرد: دولت مردمی حل مسائل اقتصادی را به مذاکره و پیوستن ایران به اتحادیه شانگهای، امضای معاهده 20 ساله با روسیه و 25 سال گذشته گره نمی زند. قرارداد سالانه با چین گواه آن است

  قطر توافق نامه ای برای حمایت از ازدواج 250 جوان در غزه امضا کرده است

استاندار گیلان از تکمیل بخش بزرگی از کریدور شمال به جنوب تا پایان سال خبر داد و گفت: رشد اقتصادی هشت درصدی هدف دولت در کشور است و گیلان نیز به این مهم توجه کرد و بر همین اساس رشت نیز مورد توجه قرار گرفت. راه آهن آستارا و کریدور شمال به جنوب تا پایان سال تکمیل می شود.

دکتر عباسی با اشاره به اختصاص یک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار به استان گیلان در سال 1400 گفت: اختصاص این میزان اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی بی سابقه است و در آینده نزدیک هزار و 400 میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص می یابد.

وی تکمیل خط ریلی رشت – آستارا را از نکات مهم دیدار مقام معظم رهبری با رئیس جمهور روسیه دانست و افزود: بلافاصله پس از دستورات رهبری در دیدار با رئیس جمهور روسیه، دیدار با رئیس جمهور روسیه برگزار شد. معاون رئیس جمهور برگزار شد و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در تکمیل راه آهن رشت به آستارا خواهید شنید.

استاندار گیلان بر لزوم توجه به شناسایی منبع آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهر رود تاکید کرد و تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته منبع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود و زندان لاکان شناسایی شد. علت آلودگی رودخانه گهر رود اعلام شد. تصفیه خانه زندان لاکان در هفته تحلیف دولت و منبع آلودگی این رودخانه عظیم پس از مدتی به طور کامل رفع می شود.

دکتر عباسی با اشاره به تامین اعتبارات لازم برای بی خطرسازی دو رودخانه زرجوب و گهر رشت گفت: هیچ مشکلی از نظر مصوبه سفر و کمبود اعتبار وجود ندارد و این دو رودخانه تا سه ماه آینده به طور کامل بی خطر می شوند. تا چهار سال.”

  پیش بینی رطوبت صبح و عصر تا آخر هفته در خوزستان

استاندار گیلان در مراسم افتتاحیه ویژه برنامه های هفته دولت از اجرای یک هزار و 160 پروژه عمرانی، تولیدی، صنعتی و عام المنفعه در گیلان در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: این طرح ها با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 800 مورد اجرا می شود. میلیارد تومان که شامل 983 پروژه مربوط به دستگاه های اجرایی استانی با اعتبارات دولتی بالغ بر 1.363 میلیارد تومان، 88 پروژه عمرانی مربوط به شهرداری ها با اعتبار 97 میلیارد تومان، 85 واحد تولیدی و صنعتی بخش خصوصی با هزینه ای بالغ بر 1.202 میلیارد تومان است. 288 واحد مسکن مهر و 290 واحد مسکن کمیته امداد و بهزیستی ماژوف با اعتبار 343 میلیارد تومان و 3906 طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی به ارزش 800 میلیارد تومان.

نماینده عالی دولت در گیلان درباره اقدامات انجام شده برای کاهش تنش آبی در فصل برداشت گفت: استان گیلان با شروع فصل برداشت با افت 500 میلیون مترمکعبی آب پشت سد سفیدرود مواجه شد اما با راه اندازی سد سفیدرود. اردوی جهادی مدیریت آب و تلاش همه مسئولان در استان گیلان شاهد کاهش تنش آبی در آن استان بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید