رئیس مجلس: باید اولویت های کشور را درست مشخص کنیم

169853765 خبر عجیب

شفقنا- رئیس شورای اسلامی شهر گفت: خط قرمز ما باید منافع مردم و اهداف نظام باشد. این دو موضوع باید در اولویت قرار گیرد. برای رسیدن به این هدف، نیاز به درک مشترک داریم.

به گزارش شفقنا از خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست مشترک هیات دولت با هیات رئیسه و روسای کمیسیون های مجلس، ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور و هیات دولت برای فرصت برگزاری این مراسم گفت: وی گفت: هفته دولت پیشاپیش بر همه دولتمردان مبارک باد، به ویژه برای ریاست جمهوری به همه اقوام و دولتمردان سلام و خداحافظی می کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به نکاتی درباره فلسفه برگزاری این جلسه افزود: اگر این جلسات برگزار شود می تواند عواقب جدی داشته باشد، باید باور کنیم که دولت و مجلس دو بازوی نظام حاکمیتی هستند. در یک کشور و در حالی که طبق قانون اساسی، مقامات از یکدیگر مستقل هستند، اما واقعیت این است که مجلس و دولت با داشتن استقلال در اوج همکاری و آمیختگی با یکدیگر قرار دارند به گونه ای که برای آنها غیر ممکن است. بدون همکاری به رسالت و وظیفه خود عمل کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: مجلس و دولت مستقل از یکدیگر اما مکمل یکدیگر هستند، بنابراین ما بر اساس وظیفه ذاتی خود برای تامین منافع عمومی و حل مشکلات مردم گام برداریم و باید آن را خط قرمز خود بدانیم.

دکتر کلیباف یادآور شد: اعلامیه گام دوم انقلاب سندی است که ادامه راه انقلاب را نشان می دهد که مسیر ما را از نظر برنامه ها و اهداف روشن و مشخص کرد و دولت سیزدهم و مجلس یازدهم ما انتظار می رود که چنین رویکردی را دنبال کنند و مردم نیز از ما می خواهند و از ما انتظار دارند که کارها را با هم انجام دهیم.

  نکات ایمنی و فنی رانندگی در صورت بارش برف

کلیباف ادامه داد: انتظار مردم و رهبری از دولت سیزدهم و مجلس یازدهم چنین رویکردی است یعنی باید دست به دست هم دهیم و در چارچوب قانون کار کنیم تا نتیجه این هم افزایی حل مشکلات مردم باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به سخنان خود در مراسم معارفه حجت الاسلام محسنی ادجه ای به قوه قضائیه یادآور شد: در این مراسم اعلام کردم که سرنوشت ما موفقیت است و نباید راه دیگری برویم. من فکر می کنم گروهی که در حال حاضر با هم هستیم حق ندارند هیچ کاری در کشور را به فرد دیگری واگذار کنند و باید آن را حل کنیم.

وی گفت: حضرت آقا در یکی از دیدارهایی که با مسئولان نظام داشتند، مخاطبان بیدی ها را تعریف کردند و اکنون ما مخاطب این بیدی ها هستیم.

رئیس قوه مقننه در کشورمان افزود: مهم ترین نکته در این جلسه این است که ما حق نداریم کار را به جای دیگری منتقل کنیم، ما هستیم که باید مسائل را حل کنیم.

قالیباف با بیان اینکه همه ما معتقدیم کشور هم از نظر ظرفیت در حوزه نیروی انسانی و هم ظرفیت در زمینه مادی منابع زیادی دارد، گفت: ما به سراغ آنها نرفتیم که از آن برای پیشرفت استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به افرادی که در این جلسه شرکت می کنند قول دهیم که نگویند منتظر فلانی هستیم، افزود: ما وظیفه داریم کار مردم و وظایف خود را در نظام حکومتی پیش ببریم.

رئیس قوه مقننه کشور تصریح کرد: این موضوع رسالت همه مردمی است که زیر این سقف جمع شده اند.

  کولیوند اعلام کرد؛ ۸۴۰۷ نفر به پایگاه های هلال احمر عراق رفتند

وی گفت: من همیشه می گویم به غیر از قوای سه گانه، یک قوه دیگر در کشور داریم، یعنی غیر از قوه مجریه، مقننه و قضائیه، یک قوه چهارم در کشور وجود دارد که بوروکراسی است، هیچ کدام که ما به آن تکیه می کنیم و این سیستم بر آن استوار است هر سه نیرو موثر هستند، باید این قسمت را کنترل کنیم.

رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه نباید به حاشیه برویم، به ما توضیح داد: خط قرمز ما باید مصلحت مردم و مصلحت نظام باشد. این دو موضوع باید در اولویت قرار گیرد. برای رسیدن به این هدف، نیاز به درک مشترک داریم.

کلیباف با بیان اینکه بارها به آقای رئیسی گفته ام مجلس خود را موظف به همکاری با دولت می داند، گفت: گاهی در برخی مسائل به این تفاهم مشترک نمی رسیم، اکنون در شرایطی هستیم که باید بفهمیم بیایید به یک برسیم. مبنای مشترک که یکی از ماموریت های این نشست است.

و افزود: باید اولویت های مشترک پیدا کنیم، در واقع یا باید حوزه ها را بر اساس موضوعات انتخاب کنیم، چون چیزی جزئی نیست، مثلاً اگر از معیشت صحبت می کنیم، این موضوع به همه کمیته ها و وزارتخانه ها مربوط می شود یا برویم. مشکلات را البته باید توجه داشت که در همه جهات نباید به چیزی جز منافع مردم و مصلحت نظام نگاه کرد.

رئیس قوه مقننه کشور با تاکید بر ادامه این جلسات افزود: در اردیبهشت ماه به آقای رئیسی پیشنهاد دادم که این جلسات فصلی باشد. در روزهای اخیر که با رئیس جمهور صحبت کردم، ایشان گفتند برای این همکاری ها و گره گشایی ها حاضرم این دیدارها را تکرار کنم.

  گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور توسط مدیرعامل بانک ملت

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید قانون خلاف قانون تصویب کنیم، ادامه داد: اگر قانونی را تصویب کنیم که می دانیم قابل اجرا نیست یا قانونی را تصویب کنیم که ظرفیتش را داشته باشد، خدای ناکرده دولت تخطی کند. آن را اعمال نکنید، ما اولین کسی هستیم که قانون را زیر پا می گذاریم.

وی با اشاره به اینکه کشور در قانون گذاری پف کرده است، افزود: باید اولویت ها را درست تعیین کنیم، ما دو بازوی حاکمیتی کشور هستیم که باید آسایش مردم را ایجاد کنیم. گاهی ممکن است تصمیماتی بگیریم که به راحتی افراد مربوط نمی شود بلکه مربوط به آرامش روحی و روانی افراد است.

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در خدمت دوستان خود در دولت هستیم و این مجموعه می تواند هر روز برای افزایش محبت بین وزرا و مجلس تمام تلاش خود را انجام دهد.

وی افزود: این جلسه نباید جلسه ای برای گزارش کار ما باشد، ما آمده ایم بگوییم چه کارهایی باید انجام شود، بنابراین باید به همدیگر گزارش بدهیم که چه کارهایی باقی مانده است تا بتوانیم آنها را اولویت بندی کنیم.

رئیس مجلس در پایان گفت: این جلسه مسیر خود را پیدا می کند و قطعا مشکلات را حل می کند و امیدواریم مورد رضایت مردم و مقام معظم رهبری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید