هشت هزار شهید گیلان مایه افتخار استان هستند

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه افتتاحیه دومین کنگره سراسری سرداران، امیران و 8 هزار شهید گیلان با اشاره به جایگاه رفیع شهدا و ایثارگران آنان را جانشینان امام حسین (ع) و یارانش معرفی کرد و افزود: شهدا الگوی تقوا، دینداری، حکومت داری و اخلاق هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی از ابتدای شکل گیری این نظام مردمی تاکنون تلاش زیادی برای براندازی آن داشته اند، تصریح کرد: در جبهه فرهنگی وارد جنگ شده و در صدد تخریب سرمایه های ارزشمند این بخش هستند.

عباسی به رهبر معظم انقلاب و توجه ایشان به عرصه فرهنگ اشاره کرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از دهه هفتاد تاکنون بر موضوع فرهنگ با عناوین مختلف تهاجم فرهنگی، نفاق فرهنگی، لزوم اجرا تاکید کردند. مهندسی فرهنگی و جهاد فرهنگی.

کنگره هشت هزار شهید گیلان

وی خاطرنشان کرد: دشمنان با کوچک شمردن دستاوردهای ایران اسلامی و اغراق در خدمات سایر کشورها سعی در دلسردی مردم دارند.

استاندار گیلان ارزش هایی چون حجاب و عفاف، خانواده و حفظ وحدت و انسجام ملی را هدف دشمنان ایران اسلامی برشمرد و گفت: حمله مسلمانان به مسلمانان و جنگ های نیابتی از دیگر اقدامات دشمن برای سرکوب کشورهای مسلمان است. .

وی به اتحاد دشمنان داخلی و خارجی ایران اسلامی اشاره کرد و قیام 88 را نتیجه این اتحاد شوم خواند.

وی سرفراز سلیمانی و همدانی و یارانشان را نماد آزادی، عدالت و پاسداری برای شکستن حصار ظلم و ستم در جهان دانست و افزود: مدافعان حرم ادامه دهنده راه شهدای سرافراز ایران اسلامی هستند.

استاندار گیلان تصریح کرد: هشت هزار شهید گیلان مایه سربلندی و افتخار استان هستند و برای حفظ جان و آرمان خود باید عزم آهنین داشت.

  اجرای نمایش "بی همه چیز" در تالار "فرهنگ و هنر".

عباسی خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره پاسداشت آرمان های شهدا اقدامی موثر است اما باید به همه ابعاد آن توجه شود و از ظرفیت همه کارشناسان و فعالان عرصه ایثارگران و ایثارگران و خانواده های معظم شهدا استفاده شود. شهدا هر چه بهتر مجلس شهدا را برگزار کنند.

کنگره هشت هزار شهید گیلان

وی کنگره شهدا را تلاشی موثر خواند جبهه مقاومت فرهنگی وی خواند و تاکید کرد: در این مسیر باید محتوای موثر تولید شود و فضای مجازی به عنوان بستری جدید برای گسترش فرهنگ در نظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در استان دعوت از سخنرانان کشوری در جلسات مختلف و همچنین کنگره 8 هزار شهید گیلان را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حضور در کنگره یا کمک به برگزاری هر چه بهتر آن باید از صف بندی خودداری کنید زیرا میزبان است. این کنگره شهید است و دوستی با شهدا حد و مرز ندارد.

این مراسم با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه استان، فرمانداران و فرماندهان ارتش برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید