برگزاری کمپین پیشگیری از حوادث رانندگی در شیراز

به گزارش خبرگزاری موج فارس، نگار میرزاد، مسئول مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، اعلام کرد: سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر در دنیا بر اثر ترافیک جاده ای جان خود را از دست می دهند. تصادفات و گفت: 90 درصد از مرگ و میرها ناشی از تصادفات جاده ای در کشورهای کم درآمد یا متوسط ​​است. اینها کشورهایی هستند که 84 درصد جمعیت و 53 درصد خودروهای جهان در آن زندگی می کنند.

عابرین پیاده، دوچرخه سواران و موتورسواران را به عنوان کاربران آسیب پذیر جاده در نظر می گیرد که بیشتر از رانندگان و سرنشینان خودروها و وسایل نقلیه دیگر در معرض خطر هستند.

به گفته مسئول مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، حوادث رانندگی یکی از مهمترین و تهدیدکننده ترین عوامل جانی انسان و دومین عامل مرگ و میر در کشور است. بنابراین شناسایی و کنترل عوامل موثر در خطر تصادف می تواند بار بیماری و مرگ و میر را در کشور به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

میرزاد توجه به چالش های موجود در این حوزه را زمینه ساز تحول عظیم در خدمات بهداشتی و درمانی دانست و گفت: بخش مهمی از پیشگیری از حوادث و حوادث را می توان با خودمراقبتی به دست آورد و نکته مهم در این حوزه توجه به نقش مردم

وی ادامه داد: الگوی جامعه ایمن با بهره مندی از مشارکت های فرابخشی با سازمان های ذینفع به عنوان چارچوبی مناسب برای پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی، توسط سازمان جهانی بهداشت شناخته و مورد حمایت قرار گرفته است.

  نیروهای تحت رهبری روسیه در حال خروج از قزاقستان هستند

میرزاد یادآور شد: کاهش شدت تصادفات امکان پذیر نیست مگر اینکه هر فردی نقش خود را به درستی ایفا کند و به عبارتی شهروند قانونمند باشد در این راستا با اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز شهدای مرکز بهداشت والفجر، پیشگیری از حوادث رانندگی امسال با طرح پیشگیری از حوادث رانندگی با همیار پزشکی از نیمه مرداد تا پایان مهرماه 1401 اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف از این کمپین که به صورت همزمان در سراسر کشور در حال اجراست، آگاهی بخشی برای ترویج فرهنگ استفاده از کمربند ایمنی و صندلی خودرو برای کودکان یا نوزادان است.

دیدگاهتان را بنویسید