استفاده از زبان فرهنگ، ادبیات و هنر برای ایجاد الگو برای نسل جوان

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در افتتاحیه دومین کنگره سراسری سرداران، امیران و امیران 8 هزار شهید گیلان وی که قرار بود در سال 1403 در رشت برگزار شود به تبیین پیامدهای تربیتی و معنوی برپایی کنگره های شهدا در این سرزمین پرداخت و گفت: دستیابی به اهداف پیش بینی شده در کنگره ها مستلزم تهیه، تدوین و انتشار آثار ارزشمند و ارزشمندی است. آثار نادر زندگی و منش، شهدایی هستند که در بستر بصیرت و شجاعت و ارزش‌ها وجود خود را خالصانه در کف اخلاص گرفتند و با زیاده‌روی و تجاوز و مخالفت بدخواهان اسلام و انقلاب و انقلاب روبرو شدند. ملت آزادیخواه ایران.

آیت الله فلاحتی همچنین اعتبار و اقتدار روزافزون نظام اسلامی در عرصه بین المللی را مرهون تلاش و کوشش ملت دولت مدار و شهیدپرور ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: فرهنگ این ملت آمیخته با روحیه رشادت و دلاوری و نوع دوستی و شهادت ثمره آزادی آن ملتی است که در راه مکتب اهل بیت به معرفت رسیده اند.

وی همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد کنگره ها و یادواره های شهدا را یکی از راهکارهای تحقق آن، تضمین کننده تحقق اهداف و آرمان های بی بدیل انقلاب اسلامی، انکارناپذیر و با استفاده از زبان می داند. فرهنگ، ادبیات و هنر خلق جلوه های جذاب و می خواست الگویی برای نسل جدید و جوان باشد.

  ساعت 22 مراسم بزرگداشت انقلاب در مسجد جامع برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید